تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۴:۳۴
کد مطلب : 84793
با شکستی سنگین

شهرداری گرگان در آبادان تحقیر شد

در هفته هفدهم لیگ حرفه‌ای بسکتبال کشور، پالایش نفت آبادان موفق شد در یک بازی بر‌تر شهرداری گرگان را از پیش روی بردارد.

به گزارش عصر آبادان، هفته هفدهم لیگ حرفه‌ای بسکتبال کشور امروز در شهرهای مختلف برگزار شد و در آبادان، پالایش نفت موفق شد شهرداری گرگان را در یک بازی کاملا بر‌تر با حساب ۱۰۸ بر ۸۸ از پیش روی بردارد.

آبادانی ها که برای حضور در مرحله پلی آف نیاز داشتند تا نماینده گرگان را با اختلافی بیش از ۱۵ امتیاز از پیش روی بردارند، از‌‌ همان ابتدا فاصله خود را با این تیم حفظ کردند.

نفتی‌ها کوار‌تر نخست را طوفانی آغاز کردند و تا دقایقی پس از آغاز دیدار، اجازه کسب امتیاز را به میهمان خود ندادند و در پایان وقت نخست، نتیجه را با حساب ۲۴ بر ۱۸ به سود خود به پایان بردند.

در کوار‌تر دوم نیز نبض میدان در اختیار میزبان بود و در این تایم نیز نفت بازی رو به جلو خود را ادامه داد و موفق شد زمان دوم را با حساب ۳۲ بر۲۱ به سود خود پایان ببرد تا نیمه اول نتیجه ۵۶ بر۳۹ به سود شاگردان هماد سامری رقم بخورد.

در نیمه دوم گرگانی‌ها به آب و آتش زدند تا نتیجه را جبران کنند اما نفت در این روز تیمی نبود که به راحتی به میهمان خود باج دهد، گرچه کوار‌تر سوم در عدد ۲۱ به تساوی رسید، اما برتری ۱۷ امتیازی زردپوشان آبادانی نشان از یک روز خوب را برای این تیم می‌داد.

کوار‌تر چهارم با نتیجه ۷۷ بر ۶۰ آغاز شد و گرگانی‌ها باز هم مقهور قدرت طلایی پوشان آبادانی بودند تا اینکه اختلاف نه تنها کمتر نشد، بلکه نفتی‌ها، شهرداری گرگان را صدتایی کردند و بازی با نتیجه ۱۰۸ بر ۸۸ به سود پالایش نفت آبادان به پایان رسید.

ستاره میدان در این دیدار بدون شک اصغر کاردوست، ملی‌پوش تیم پالایش نفت آبادان بود که در اغلب دقایق بازی، دفاع خیره‌کننده‌ای از سبد خودی داشت و بسیاری از حملات تیم خود را نیز پایه‌ریزی کرد، همچنین بوجان، بازیکن خارجی آبادانی‌ها نیز نمایش فوق‌العاده‌ای از خود به نمایش گذاشت و پایه‌گذار این پیروزی قاطع برای آبادانی‌ها بود.

در ادامه این رقابت‌ها و در هفته پایانی، نفت آبادان برای کسب سهمیه و قرار گرفتن در جمع چهار تیم، در تهران به مصاف دانشگاه آزاد خواهد رفت تا در صورت پیروزی بر این تیم جواز حضور در مرحله بعد را به دست آورد.

نفت با کسب این پیروزی ۲۳ امتیازی شد و با تفاضل گل بهتر همچنین بازی برده مقابل شهرداری گرگان، بالا‌تر از این تیم در مکان چهارم جدول ایستاد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در دیگر دیدارهای این هفته، منتخب ماهشهر در خانه با نتیجه ۸۱ بر ۸۶ از میهمان خود دانشگاه آزاد تهران شکست خورد و پتروشیمی بندر امام در قزوین هفت الماس این شهر را با حساب ۸۳ بر ۵۶ از پیش روی برداشت.

هفته پایانی این رقابت‌ها نیز دوشنبه آینده برگزار خواهد تا چهره تیم‌های صعودکننده به مرحله پلی‌آف مشخص شود.

منبع: فارس