تاریخ انتشار خبر: ۶ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۱:۳۶:۳۶
کد مطلب : 83304
در صحن علنی شورای شهر

شهردار آبادان گزارشی از درآمدهای بودجه وصولی سال ۹۳ را ارائه کرد

در سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر، شهردار آبادان گزارشی از درآمدهای بودجه وصولی سال ۱۳۹۳ را ارائه کرد.

به گزارش عصر آبادان، عصر امروز در سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر، شهردار آبادان گزارشی از درآمدهای بودجه وصولی سال ۱۳۹۳ را ارائه کرد.

محمودرضا شیرازی با اشاره به اینکه عدم فراهم شدن فرصتی برای اطلاع‌رسانی به شورا در خصوص درآمدهای بودجه وصولی سال گذشته سبب شد تا اظهار نظراتی مغایر با حقیقت از سوی برخی افراد در سایت‌های مختلف خبری منتشر شود، اظهار کرد:  در زمان حاضر در حال تفریق بودجه هستیم و تا اواخر اردیبهشت ماه جاری گزارش کامل و نهایی به شورا اعلام می‌شود.

وی افزود: بودجه مصوب سال گذشته شهرداری ۱۰۰ میلیارد تومان و درآمد وصولی ۱۱۷ میلیارد و ۷۹۷ میلیون و ۴۵۹ هزار تومان (۱۱۷ درصد) بوده است و از آنجاییکه این میزان درآمد بیشتر از سقف پیشی‌بینی شده بود مجبور شدیم متمم بزنیم و این اتفاق برای نخستین بار حادث می‌شد.

شهردار آبادان اضافه کرد: میزان دریافتی ارزش افزوده از قبل پالایشگاه، پتروشیمی و دستگاه‌های که مطابق قانون باید به شهرداری عوارض بدهند برابر با ۳۰ میلیارد و ۴۷۱ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۸۰۰ تومان بوده است.

شیرازی، مبلغ دریافتی از آلایندگی‌های ناشی از پالایشگاه را در سال گذشته  ۳۲ میلیارد و ۱۸۲ میلیون تومان خواند و تصریح کرد: در سال ۹۳ با کاهش شدید دریافت مبالغ ناشی از عوارض آلایندگی نسبت به سال ۹۲ مواجه بودیم.

وی، درصد درآمد بودجه از ارزش افزوده را ۳۳ درصد و درصد درآمد بودجه از آلایندگی را ۲۷ درصد خواند و یادآور شد: در مجموع ۷۱ میلیارد و ۴۵۳ میلیون تومان برابر با ۶۰ درصد، درآمد وصولی بودجه از بخش ارزش افزوده و آلایندگی بوده است.

شهردار آبادان ادامه داد: مبلغ ۴۶ میلیارد و ۱۴۳ میلیون تومان یعنی ۴۰ درصد درآمد وصولی، از سایر موارد شهری بوده است.

به گفته شیرازی، مبلغ ۴۵ میلیارد و ۷۳۷ میلیون تومان صرف هزینه‌های دستمزد و حقوق کارکنان شهرداری طی سال گذشته شده است.

وی افزود: در بخش اجرای پروژه‌های عمران شهری در سال گذشته، مبلغ ۷۰ میلیارد و ۲۸ میلیون و ۳۵۵ هزار تومان از بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی مصوب هزینه شده است.

شیرازی با بیان اینکه قرار بود تا ۴۲ درصد اعتبارات مصوب سال گذشته صرف انجام پروژه‌های عمرانی و ۵۸ درصد نیز برای انجام امور جاری هزینه شود، اظهار کرد: با همت و تلاش کارکنان شهرداری و شورا این قضیه برعکس شد بطوریکه ۵۹ درصد از اعتبارات برای امور عمرانی هزینه شد و پیش‌بینی می‌شود تا اتمام کار تفریق بودجه این رقم به ۶۱ درصد نیز برسد.

شهردار آبادان با بیان اینکه درآمدهای حاصل از بخش آلایندگی صرف ایجاد فضای سبز می‌شود، تصریح کرد: سال گذشته ۱۷ میلیارد و ۸۶۳ میلیون و ۹۱۷ هزار تومان در بخش فضای سبز به صورت پیمانی و پس از برگزاری مناقصات عمومی هزینه شده است.

وی از لوله گذاری به مبلغ یک میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان و مرمت و پوشش کانال‌های دفع آب‌های سطحی به میزان یک میلیارد و  ۲۳۸ میلیون تومان به عنوان دیگر کارهای صورت گرفته در سال گذشته نام برد.

شهردار آبادان، مجموع پروژه‌های عمرانی انجام شده از بخش اعتبارات آلایندگی را ۲۱ میلیارد تومان معادل ۶۵ درصد مبلغ وصولی از بخش آلایندگی عنوان کرد و یادآور شد: ۳۵ درصد باقی مانده نیز بر اساس صورت وضعیت‌های موجود در امور مالی و عمرانی در قالب امانی و به مبلغ ۱۵ میلیارد تومان در مناطق سه‌گانه شهرداری کار شده است.

شیرازی از جدول گذاری سطح شهر به مبلغ ۳ میلیارد و ۱۶۷ میلیون تومان، پیاده رو سازی به مبلغ ۲ میلیارد و ۳۴۳ میلیون، زیر سازی و آسفالت (شامل ۲۶ درصد پروژه ها) به مبلغ ۱۸ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان، بهبود ترافیکی اعم از اصلاح ترافیکی، علائم و خط‌کشی‌ها به میزان ۳ میلیارد و ۵۶۱ میلیون تومان و سایر پروژه‌های در قالب احداث زمین چمن مصنوعی، سرویس‌های بهداشتی و غیره به میزان ۲۱ میلیارد و ۷۰۱ میلیون تومان (شامل ۳۱ درصد پروژه‌های عمرانی) به عنوان دیگر کارهای انجام شده در سال گذشته خواند.

وی با اشاره به ۳۷ میلیارد تومان وصولی اعتبارات از بخش ارزش افزوده گفت: مجموع پروژه‌های موثر انجام شده در بخش اعتبارات ارزش افزوده ۴۹ میلیارد تومان یعنی فراتر از اعتبارات وصولی بوده است.

شیرازی، سرجمع کارهای عمرانی انجام شده در سطح شهر را ۷۰ میلیارد و ۲۸ میلیون تومان معادل ۵۹ درصد درآمدهای وصولی خواند و افزود: سال گذشته نه تنها انحرافی در بودجه نداشتیم بلکه در جهت افزایش آن نیز تلاش شده است به نحوی که درصد بودجه های وصولی در سال گذشته رقم ۱۰۷ را نشان می‌دهند.

شهردار آبادان با اشاره به سخنان منتشره از سوی برخی از اعضای شورای اسلامی شهر بر روی سایت‌های خبری اظهار کرد: به هیچ عنوان از اعتبارات بخش آلایندگی برای پرداخت حقوق کارکنان استفاده نشده است.

وی تصریح کرد: کسب نشان شهرداری برتر در سطح کشور خود مبین تلاش و کوشش قابل قبول کارکنان شهرداری آبادان دارد.

شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پشت سر نهادن نوروزی خوب گفت: در بازدیدهای مستمری که از کمپ‌ها و محل‌های استقرار مسافران نوروزی داشتیم شاخص‌های مختلف به صورت مستمر مورد بررسی قرار می‌گرفت.

شهردار آبادان از استقرار چهار دستگاه مینی بوس گردشگری در محل استقرار مسافران و کمپ‌ها، انجام ۱۰۴ سرویس و جابجایی یک هزار و ۵۸۵ نفر توسط این مینی‌بوس‌ها برای بازدید از اماکنی همچون مسجد رنگونی‌ها، موزه، روستاهای اطراف، باغ موزه دفاع مقدس، موزه حیات وحش و منازل شرکت نفت در ایام نوروز خبر داد.

شیرازی، از فعالیت ۱۶ ایستگاه سی .ان.جی مربوط به شهرداری، ۸۵ دستگاه اتوبوس و جابجایی ۱۹۰ هزار نفر توسط این اتوبوس‌ها، فعالیت ۲۸ پارکینگ، فعالیت ۳۰۰ دستگاه تاکسی به صورت کشیک نوروزی و ارائه اینترنت رایگان از ۲۸ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین ماه امسال به عنوان برخی دیگر از کارهای صورت گرفته در ایام نوروز امسال نام برد و افزود: به طور میانگین ۵۵ دستگاه اتوبوس از پایانه‌های مسافربری شهرداری کار جابجایی مسافران را در درون و بیرون از استان خوزستان در ایام نوروز به انجام رساندند.

به گفته وی، بر اساس بلیط‌های فروخته شده ۱۷ هزار و ۳۳۶ نفر به خارج از استان خوزستان سفر کرده و ۳ هزار و ۱۱۰ نفر نیز توسط ۶۰ دستگاه مینی‌بوس و اتوبوس به شهرهای درون استان رفته‌اند.

شهردار آبادان با اشاره به رشد هشت درصدی مسافران اسکان یافته در کمپ‌های نوروزی شهرداری افزود: نوروز امسال ۱۵۵ هزار و ۴۰ نفر در این کمپ‌ها مستقر شدند و این در حالی‌ست که سال گذشته تعداد مسافران این کمپ‌ها ۱۴۲ هزار و ۸۵۱ نفر بوده است.

منبع: فارس