تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۹:۵۱:۱۴
کد مطلب : 76108
عیدانی رئیس شورای شهر آبادان:

شهردار به مردم بگوید کجا و چگونه اول شد/ وضعیت عمرانی آبادان مناسب نیست / فرماندار باید همه را به خط کند

عصر آبادان : عیدانی در نشست با اصحاب رسانه ، کسب مقام برتر شهرداری آبادان را زیرسوال برد و خواستار توضیح بیشتر مدیران شهرداری در این خصوص شد.وی همچنین گریزی به موضوعات مختلف شهری و عمرانی زد.

به گزارش عصر آبادان حمید حنظل عیدانی رئیس شوری شهر آبادان در واکنش به کسب مقام برتر آبادان در بین شهرداری کشور اظهار داشت: اگر گفته شده که شهرداری رتبه برتر را کسب کرده این سوال برای مردم پیش می آید که شهرداری در چه زمینه ای رتبه برتر کسب کرده و اینکه آیا شهر های دیگر وضعیت عمرانی ضعیفی نسبت به شهر ما داشته اند که شهرداری ما مقام آورده است.

وی افزود: این موضوع باید از طرف شهردار تبیین شود که در کجا و چگونه اول شدیم.ضمن اینکه باید از روابط عمومی ها استعلام می کردیم که چگونه مقام کسب شده چون مردم می پرسند که آیا مثلاً وضع شیراز یا اصفهان خیلی بدتر از ماست که آنها نتوانستند اول بشوند؟

عیدانی تصریح کرد: از بین حدود  ۱۵۰۰ شهرداری های کل کشور  فقط ۱۵۰ شرکت کننده بوده و لذا از بین این ۱۵۰ شرکت کننده ، شهرداری ها را رتبه بندی می کنند.

رئیس شورای شهر آبادان گفت: یعنی شهرداری درجه ۱۱ را با شهرداری درجه ۱۱ و درجه ۳ را با درجه ۳ مقایسه می کنند.ما اگر بخواهیم مقایسه شویم ، با شهرداری های درجه ۱۱ مقایسه میشویم که تعدادشان را دقیقا نمی دانم بعد مشخص می شود که شما در آن رده چه ظرفیتی را ایجاد کرده اید.

این عضو شورای شهر آبادان ادامه داد: آن چیزی که ما را برایش بازخواست می کنند اینست که وضعیت عمرانی شهر مناسب نیست.

حنظل عیدانی البته گریزی به مشکلات موجود در راه شهرداری برای عمران آبادان زد و گفت: عمده فعالیت های عمرانی سطح شهر توسط شهرداری در حال انجام است ولی آیا ما با ۱ میلیارد تومان یا ۲۰۰ میلیارد تومان میتوانیم شهر را آباد کنیم.در بعضی مناطق نمیتوانیم آسفالت منطقه را انجام بدهیم چون فاضلآب ، گازکشی ،برق کشی در ان نیست .متولی مستقیم این دستگاه ها شهرداری یا شورای شهر هم نیست.

رئیس شورای شهر آبادان تصریح کرد: فرماندار باید مثل بقیه شهرها همه را به خط کند و دستور دهد دستگاه ها پروژه های شان هماهنگ باشند و روی نقاطی متمرکز بشوند که همه دستگاه ها بر آن تفاهم دارند. تا یک خیابان چندبار کنده کاری نشود.

عیدانی همچنین به موضوع تفکیک زباله ها از مبدأ اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از راهکار های اساسی در خصوص زباله بحث تفکیک از مبدأ است که در بسیاری از شهرها در حال انجام است اما بحث سر این است که یک دستگاه پردازش با ظرفیت اسمی (۱۵۰ تن) توسط استانداری به شهرداری آبادان که نمی خواهم بگویم قالب شد ولی گفتند که این دستگاه را ببرید و استفاده کنید که اصلا جواب پردازش زباله هارا نمی داد و چندین بار از کار افتاد و نتوانست به کارش ادامه بدهد.

رئیس شورای شهر آبادان ادامه داد: شرکت (هپکو) مقصر شناخته شد که در واقع این دستگاه کیفیت لازم برای پردازش را نداشته ، همزمان شرکت هپکو را مکلف کردیم که دستگاه را تعمیر و راه اندازی مجدد کند که این دستگاه اکنون با ظرفیت اسمی (۷۰تن) در حال فعالیت است اما زباله هارا به خوبی پردازش نمی کند.

وی گفت: مصوب کردیم که یک دستگاه تولید کمپوست خریداری و در کنار دستگاه پردازش زباله نصب شود اما بدلیل مشکلی که دستگاه پردازش در بحث تولید زباله های تر و خشک دارد مانع نصب دستگاه کمپوست می شود.

عیدانی افزود: در نظر داریم با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند ۲۵ میلیارد ریال برای یک سازماندهی مناسب اختصاص دهیم تا بتوانیم با سازه های مناسب پردازش زباله ، کمپوست و تبدیل آن به مواد آلی ، جلوی دفن زباله ها به شیوه سنتی را بگیریم.

 1. ناشناس می‌گه:

  البته شهرداری آبادان مقام اول در فناوری اطلاعات و توسعه شهری را کسب کرده که خود جای یک سوال بزرگه … احتمالا در این رقابت تنگاتنگ شهرهایی مثل اهواز، تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد، تهران، اراک، بوشهر، یزد و … برای کسب این مقام از آبادان جا مانده اند.
  با تشکر / صلوات

 2. محسن می‌گه:

  من کارشناس محیط زیست هسنم.با برسیهایی که کردم مشخص شد هر شهر مثل ابادان برای رفع معضل پسماند موفق بوده اولا متخصص وصاحبنطرانی داشته ثانیا در یک دوره ۸ ساله بیش از ۵ میلیارد هزینه کرده .در ابادان اصلا هزینه نشده انطور که شنیذم حتی در طول این دوره سالی ۵۰ میلیون هم هزینه نشده ویک کارشناس خبره در کل شهرداری وجود ندارذ.اقای عیدانی به ملت توضیح دهد چقدر هزینه شده وشورا اصلا دنبال چیست.محل با زیافت که برای توسعه حداقل ۵ هکتار زمین می خواهد کجاست.همین فردا خبرنگاران از عیدانی بپرسند این محل کجاست.اگر نشان داد که هست وکار عمرانی انجام میشود حق با ایشان است در غیر این صورت مصاحبه اش دروغ و بلوف است.رسانه هایی که دغدغه ابادان دارند پی گیز باشند.

 3. پرویز می‌گه:

  اصلا کار ومنافع مردم ملاک نیستند وفقط منافع اقایان ملاک است.مردم صادقانه باور کنند اگر بونجولترین چیر اگر منافع اقایان برسد طلاست.وبهترین چیز اگر منافع اقایان نرسد مصاحبه علیه ان.چون خرجی برایشان ندارد

 4. علی می‌گه:

  حوزه پسماند کار تخصصی است ودر ابادان سیاسی شده.زباله در شهر توسط افراد بصورت شرم اوری تفکیک میشود .اگر اقای … کار بلد است جلو ابنها را بگیرد دیگر چیزی برای تفکیک نمی ماند… دوست دارد خودش در قرارداد باشد .اگر فرمانداری یا استانداری عمل کند پورسانت … از کجا برسد؟

 5. سامان می‌گه:

  پیمانکاران که کار پسماند میکنند همه انها ضرر کردند وبیچاره شدند.اقای …ی در این حوزه دلالی میکند وکمر شهر وپبمانکاران و شهرداری را شکسته.در شهرک از طریق فامیلاش یک کارگاه پرس پت زده با یک شریک غیر بومی که ورشکست شده.به …کو گیر داده چون دولتی است ونمی تواند حق وحقوق بگیرد.
  دستگاهی هم که از اصفهان گرفته (با حق وحقوق) فعلا نیاوردند بعدا گندش در میاد.

 6. علی می‌گه:

  در مورد پسماند اقای … بگوید شهرداری چقدر هزینه کرده؟
  قرارداد ۳۰۰میلیونی چی هست که به اقای … حق وحقوق بدهند.
  هرجا حق وحقوق نمی گیرد بر علیه شان مصاحبه میکند.

 7. دینگومارو می‌گه:

  آقای … کاش گزارشی از میزان سفارشات برخی اعضای شورا به شهردار و مدیران شهرداری را نیز اعلام می کردند.
  آیا فلسفه ی وجودی شورای شهر سفارش های خاص به شهردار است؟
  آیا سفارش این پیمانکار و اون پیمانکار است؟ آیا فشار به شهردار برای گرفتن چک فلان شخص یا پیمانکار هم جزو وظایف شوراست؟!!!!
  آقای عیدانی بخاطر خدا بس کنید! باور بفرمایید مردم آگاهند و فرق بین خدمت و کارشکنی را خوب می دانند!

 8. یه ابادانی می‌گه:

  اقای عیدانی الان که منافع شما با شیرازی نیست دارید این حرفها میزنید بجای این حرفا بمردم اعلام کنید شورا شهر چقدر تخلف دارید