تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۸:۰۲
کد مطلب : 49575
فرمانده نیروی انتظامی خرمشهر:

شهروندان خرمشهر ۹۶۲۶ بار با پلیس تماس گرفته اند/پلمپ ۶۰مرکز تهیه و توزیع قلیان درخرمشهر

با توجه به اینکه ۶۰ مرکز تهیه و توزیع قلیان در شهرستان شناسایی و پلمپ شد، از مردم تقاضا داریم که در صورت رویت مرکز یا محلی که اقدام به توزیع قلیان نماید فوراً از طریق تماس با شماره ۱۱۰ پلیس را در جریان گذاشته تا به شدت با متخلف یا متخلفان برخورد شود.

 

 

 

 

به نقل از نسیم خرمشهر، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان خرمشهر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: طبق آمار بدست آمده از ابتدای سال ۹۳ تا کنون شهروندان خرمشهری در مجموع ۹۶۲۶ تماس با فوریت های پلیس ۱۱۰ برقرار کرده اند که از این آمار ۱۱۸۸ مورد بصورت تلفنی از طریق پلیس ارشاد و راهنمایی شده و همچنین ۵۷۲۷ مورد از این تماس ها عملیاتی شده و پلیس ملزم به حضور و و پیگیری فیزیکی در محل گردیده است.

سرهنگ سهیلی اظهار داشت:امسال برابر دستورالعمل‌های صادره ستاد با تشکیل تیمی همه مراکز توزیع قلیان را در سطح شهر شناسایی کرده و همه این مراکز را به صورت گسترده پلمپ نمود و با توجه به این که مالکان این مراکز که اغلب بدون مجوز اقدام به راه‌اندازی چنین مکان‌هایی کرده بودند و این مکان‌ها متأسفانه محل مناسبی برای تبانی و ارتکاب جرائم برای افراد بزهکار بود با ارشاد و راهنمایی پلیس ، پیشنهاد کسب و کاری بدون تخلف در همان محل‌ها شد چرا که این موضوع مستقیماً با سلامت جامعه در ارتباط می‌باشد.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه ۶۰ مرکز تهیه و توزیع قلیان در شهرستان شناسایی و پلمپ شد، از مردم تقاضا داریم که در صورت رویت مرکز یا محلی که اقدام به توزیع قلیان نماید فوراً از طریق تماس با شماره ۱۱۰ پلیس را در جریان گذاشته تا به شدت با متخلف یا متخلفان برخورد شود.

سهیلی در ادامه گفت: از ابتدای سال ۹۳ تا کنون باهمت پلیس امنیت جرائم در سطح خرمشهر کاهش چشمگیری داشته به طوری که پلیس نسبت به سال گذشته با ۲ درصد افزایش کشفیات و ۲۶ درصد افزایش دستگیری ، جرائم در ۳ ماهه اول سال، ۴۵ درصد و در مجموع در شمش ماهه اول سال، ۲۹ درصد کاهش داشته است.

 

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان خرمشهر خاطرنشان کرد : مردم تمام وقایع و اتفاقات امنیتی در سطح شهر را هرچند کم اهمیت با پلیس ۱۱۰ در جریان بگذارند