تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۲:۳۰:۲۴
کد مطلب : 94529
رئیس سازمان محیط زیست:

شهروندان خوزستانی در مقابل طوفان های گردوخاک مقاومت کنند!

معصومه ابتکاررئیس سازمان محیط زیست که به خوزستان سفر کرده است صبح امروز در کارگروه مقابله با ریزگردها حاضر شد.

به گزارش رهیاب،معصومه ابتکاررئیس سازمان محیط زیست که به خوزستان سفر کرده است صبح امروز در کارگروه مقابله با ریزگردها حاضر شد.

وی در این برنامه با اشاره به اقدامات دولت برای مقابله با ریزگردها گفت:ارائه گزارش​های بسیار خوب از جانب سازمان​های مختلف کشور حاکی از اراده جدی برای ادامه برنامه​ها در زمینه مقابله با ریزگردها است و دولت با تمام توان خود برای مقابله با این مساله و مدیریت آن ورود کرده است.

رئیس سازمان محیط زیست اظهار کرد : مسیر اهواز-ماهشهر بدترین کانون ایجاد گرد و خاک است که در آن اراضی کشاورزی به دلیل زراعت دیم و کاهش بارندگی، رها شده و درحال حاضر بسیاری از آن اراضی دیگر کشت نمی​شوند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر احیای تالاب‌های استان گفت: همه مناطق کشور مهم هستند و هیچ تبعیضی بین آنها قائل نیستیم،همه تالاب‌ها و رودخانه های کشور باید حفاظت شوند.

ابتکار عنوان کرد: نباید تالاب ها به خاطر تولید نفت و احداث جاده خشک شوند ولی شرایط هم ایجاب می کند که حفظ تالاب در کنار تولید نفت باشد.

وی با اشاره به محدودیت منابع آبی در کشورگفت: منابع آب محدودی داریم و باید در مدیریت آنها توجه بیشتری شود، اگر بخواهیم با همین روند به مصرف آب های زیرزمینی و رودخانه ای ادامه دهیم دیگر ادامه کشاورزی امکان پذیر نبوده چون پدیده گرم شدن زمین اثرات نامطلوبی بر کشور دارد.

ابتکاربا اشاره به سازگاری شهروندان خوزستانی با شرایط فعلی تاکید کردشهروندان خوزستانی باید سازگاری و مقاوم بودن را در برابر این معضل در دستور کار قرار دهند،طوفان های گرد و غبار از گستردگی بالایی برخوردارند که به راحتی و در بازه زمانی کوتاه مدت قابل حل نیست.

رئیس سازمان محیط زیست خاطرنشان کرد:باید در این زمینه اطلاع رسانی دقیق صورت گیرد و مردم را در جریان کار قرار دهیم چون بخشی از این مساله سازگاری با شرایط است.