تاریخ انتشار خبر: ۲ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۳:۵۰:۵۵
کد مطلب : 40880
طی یک مراسم غریبانه:

شهید هلالی در آبادان به خاک سپرده شد/ آبادان ، غریب تر از جزیره مجنون!

عصر آبادان: شهید حامد هلالی پس از ۲۶ سال دوری از وطن ، صبح امروز و طی یک مراسم بدون برنامه به خاک سپرده شد.

sh-helali

به گزارش عصر آبادان ؛ چند روز پیش خبر بازگشت یکی ازشهدای تازه تفحص شده از جزیره مجنون ، منتشر شد و قرار بود شهید حامد هلالی بعد از سالها دوری از وطن ، در حالی که دیگر پدر ومادرش در این دنیا نبودند تا برایش استقبال گرم بگیرند، به وطن برگردد.

بعد از گذشت آن دوران طلایی دفاع مقدس ، حضور پیکر شهدا در مقاطع زمانی مختلف در میان مردم و جوانان ، بهانه ی ارزشمندی می شود تا مفهوم شهادت دوباره جان بگیرد و نسل هایی که آن روزها را ندیده اند ، با مرور سرگذشت این مردان مرد ، به معنای واقعی ایثار و جهاد پی ببرند.

لذا یکی از رسالت های تشییع جنازه های شهدای گمنام و سایر شهدا ، تقویت گفتمان مقاومت و پایداری و دمیدن روح تازه به کالبد معنوی جامعه است.در این راستا و چنین مواقعی ، کمترین انتظار از مسئولان ، تلاش برای ایجاد بسترهای مناسب جهت بهره برداری حداکثری از حضور این شهدای گرانقدر است. انتظاری که متاسفانه در مورد شهید هلالی بر آورده نشد.

بهتر می بود به رسم سایر نقاط کشور ، پیکر مطهر این شهید والامقام چند روزی عزتمندانه در محافل، محلات و جای جای این شهر می چرخید تا ضمن صیقل دادن فضای معنوی شهر ، به انتقال فرهنگ شهادت به نسل های جوان و نوجوان ، کمک می کرد که متاسفانه این فرصت از بین رفت و به جز دو یا سه مراسم که اثربخشی چندانی هم نداشت ، برنامه دیگری تدوین و تنظیم نشد.

با این حال آنچه بیشتر دل را می آزارد ، استقبال ضعیف و شکننده  از حضور شهیدی بود که مناصب و صندلی ها و جایگاه های امروز مدیران وآسایش و امنیت مردم ، مدیون قطرات خون  اوست.

متاسفانه اغلب مدیران شهرستان در این مراسم شرکت نکردند  و بخشی از سایر مسئولان نیز صرفاً  برای اینکه حضورشان را نشان دهند چند دقیقه ای آمدند و عکس های شان را گرفتند و رفتند.اگرچه از انصاف نگذریم تعداد معدودی ازمدیران نیز از  ابتدای حرکت تا زمان دفن شهید، در کنار مردم ماندند.

بدون تردید این مهم ، اتفاق تلخی بود که در نتیجه ی بی توجهی و کوتاهی در قبال شأن و جایگاه شهید ، به وقوع پیوست تا شهید هلالی پس از ۲۶ سال غربت و دوری ، در وطن خود نیز غریبانه دفن شود.

ضمن اینکه در مراسم امروز نیز نظم خاصی دیده نشد وسبک برگزاری تشییع پیکر مطهر این شهید والامقام با سایر مراسمات مردمی در بهشت رضا(ع) چندان تفاوتی نداشت.

گفتنی است چند تن از جوانانی که در روزهای اخیر ، داوطلبانه در حال تلاش برای اجرای باشکوه این مراسم بودند در گفت و گو با خبرنگار عصر آبادان، از عدم همکاری برخی از مسئولان به شدت اظهار گله و شکایت کردند و گفتند: قبل از این ، پیش بینی چنین وضعیتی را کرده بودیم اما کسی به حرف های ما اعتنا  نکرد.

با این حال نکته ای که از این رفتار مدیران می توان نتیجه گرفت این است که اگر امروز کارها جلو نمی رود و مشکلات مردم در جامعه ما بیشتر می شود به خاطر وجود چنین مسئولان کم اعتنا به ارزش ها و غافل از سیره ی شهداست.زیرا تعهد به مردم در انجام امور ، نسبت مستقیم با تعهد به انقلاب و ارزش های آن دارد . واضح است فردی که در برابر عظمت شهدا و جایگاه ارزشمند آنان و دستاوردخای متعالی نظام ، خود را مدیون و بدهکار فرض نکند ، حتمن در خدمت به مردم و انجام وظایفش نیز تعهد را چاشنی خدماتش نخواهد کرد و چنین عناصری هم برای مردم و هم برای نظام به جز هزینه های هنگفت ، سود دیگری ندارند.

نهایت اینکه آنچه حق شهید هلالی بود را به شایستگی ادا نکردیم و می توان گفت همه در انجام وظایف مان قصور کردیم.امیدواریم حامد هلالی از ما مردم بگذرد و از مدیران و مسئولان بی توجهی که در حال تناول میوه ی آزادی و رفاه هستند نیز بگذرد.آزادی ورفاهی که بهای آن ، سرخی خون شهید هلالی هاست…

 1. ناشناس می‌گه:

  اتفاقا استقبال خوبی شد
  شماازبقیه مراسم استقبال مثل استقبال حوزه علمیه بی خبرید،

 2. محمد می‌گه:

  فقط بلدید عزاداری بگیرید خجالت بکشد همین خیابونی که شهید رو تشعییع کردید نه آسفالت داره نه فاضلاب اون شهید این رو میخواست که فقط بزنید تو سر خودتون !حالم بهم میخوره از این همه تحجر

 3. فدایی امام خامنه ای می‌گه:

  انتظار میرفت مردم آبادان استقبال با شکوهی را از این شهید داشته باشند

  امروز هم گذشت….

  ای شهید شرمنده ام….

 4. محمودی می‌گه:

  مردم کم گذاشتند برای این مهمان عزیز

 5. شهیدی می‌گه:

  ای کاش نپرسند بعد از شهدا چه کردید!
  آخرچه دارد بگوید انبوهی ازنقطه چین ها ….

 6. حسینی می‌گه:

  بشکند قلمی که ننویسد بربسیجیان،این فرزندان خمینی چه گذشت!
  درود برعصرآبادان

 7. عكاس می‌گه:

  عکسهای مراشم تشییع شهید هلالی – سری دوم

  http://khouzestan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=53037

 8. عكاس می‌گه:

  عکسهای مراسم تشییع شهید هلالی – سری اول

  http://khouzestan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=53034