تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , مهر, ۱۳۹۴ | ۰۹:۵۷:۴۵
کد مطلب : 102311
امام جمعه آبادان:

شهید همدانی همواره خود را بدهکار انقلاب می دانست/بعضی ها اگر کاری کردند نسل اندر نسل خود را طلبکار نظام می دانند

عصر آبادان: امام جمعه آبادان گفت:امروز افرادی را می بینیم که اگر کاری انجام داده اند نسل اندر نسل خود را طلبکار این انقلاب می دانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه آبادان ، حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی امام جمعه آبادان در جمع مسئولان حراست مراکز صدا وسیمای منطقه ۶ کشور ، با اشاره به سالروز رحلت آیت الله مهدوی کنی و شهادت سردار همدانی اظهار داشت: مرحوم حضرت آیت الله مهدوی کنی جزو علمای با بصیرتی بود که تا لحظه آخر در خط ولایت بود و رفاقت بیش از ۵۰ ساله اش با دیگران را بر محور ولایت تنظیم کرد.

وی افزود: این بزرگوار رابطه ش را با دوستان دیرینی که خط مشی خارج از مسیر ولایت در پیش گرفته بودند ، قطع کرد.این برای همه ما یک عبرت است.

امام جمعه آبادان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر منش و رفتار یکی از سرداران سپاه اسلام سردار شهید همدانی که انسانی مجاهد ، وظیفه شناس و تکلیف مدار و مطیع امر ولایت تا لحظه آخر بود نیز قابل تامل و درس آموز است.این شهید بزرگوار در وصیت نامه خود نوشت احساس می کنم وظیفه ام را خوب انجام نداده م و بخاطر همین از رهبر و مولایش طلب حلالیت می کند.همچنین در وصیت نامه اش می گوید: بنده حقیر حسین همدانی شاگرد تنبل دفاع مقدس هستم.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی تصریح کرد: دقت کنید این حرف را کسی می زند که دو مرتبه نشان فتح و لیاقت از رهبرش دریافت کرده بود.حالا آن کسانی که فکر می کنند صاحب انقلاب اند و همواره طلبکار این نظام اند باید در کلاس درس تواضع شهید سردار همدانی بنشینند و درس معرفت یاد بگیرند.

خطیب جمعه آبادان افزود: شهید همدانی در ادامه وصیت نامه ش می آورد که همچنان مثل گذشته بدهکار این انقلابیم و به خانواده اش توصیه می کند که هرگز طلبکار نباشید.اما امروز افرادی را می بینیم که اگر کاری انجام داده اند نسل اندر نسل خود را طلبکار این انقلاب می دانند.این مایه عبرت است.البته این بزرگواران جز شهادت در راه خدا هیچ پاداش و هدیه ای نمی تواند دریافت کنند.