تاریخ انتشار خبر: ۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۱:۳۰:۲۸
کد مطلب : 84375
رئیس شورای شهرستان آبادان:

شوراها حس امیدواری را در مردم زنده کرده‌اند

رئیس شورای اسلامی شهرستان آبادان گفت: شوراهای اسلامی شهرها، روستاها و بخش‌ها با تلاش خود توانسته‌اند حس امیدواری را در میان مردم زنده کنند.

به گزارش عصرآبادان، سید فیاض موسوی ظهر امروز در آئینی که به مناسبت روز شوراها در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری برگزار شد، با تاکید بر شفافیت فعالیت‌ها و عملکرد شورا و شهرداری و بحث نظارتی شوراها اظهار کرد: شوراها دارای پتانسیل بسیار بالایی هستند، عینیت فعالیت شوراها در شهرها، روستاها و بخش بر هیچکس پوشیده نیست.

وی اضافه کرد: شورا سهل الوصول‌ترین نهاد شهری‌ست که مردم برای طرح و دریافت کمک برای رفع مشکلاتشان به آنجا مراجعه می‌کنند ما نیز مشکلات مردم را به گوش مسئولان مربوطه می‌رسانیم.

رئیس شورای اسلامی شهرستان آبادان، رمز موفقیت شوراها را در اتحاد، همدلی و همزبانی اعضا با یکدیگر و با سایر مدیران شهری به ویژه فرمانداری دانست و تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی شهر باید با ایفای نقش اصلی و اساسی خود، شورا و شهرداری را در راستای ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر به شهروندان یاری کنند.

موسوی با یادآوری موضوع نظارت بر عملکرد شهرداری به عنوان وظیفه اصلی شوراها، یادآور شد: باید بحث نظارتی شورا بر تمام ادارات توسعه یابد تا شورا بتواند پای خود را از شهرداری فراتر گذاشته و کارهای نظارتی را به نحو مطلوبی به انجام برساند.

وی با بیان اینکه در تبادل اطلاعاتی که با فرماندار ویژه آبادان داشتیم وی مسائل را به گوش مسئولان بالا دست رساند، گفت: با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی متاسفانه برخی از مسئولان دیدگاهشان نسبت به دوندگی‌های برخی از اعضای شورا، سیاسی است، مبادا این نگرش سبب شود، تا سرعت موتور شورائیان در زمینه خدمات رسانی با کندی مواجه شود.

موسوی افزود: وظیفه ما انعکاس مشکلات مردم به مسئولان است، در این برهه از زمان شورا، در هیچ شرایطی نباید سیاست زده شود، همه باید به دنبال عمل به وظایف اصلی خود باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهرستان آبادان خطاب به فرماندار ویژه آبادان اظهار کرد: در بحث توسعه نظارت‌ها نیز باید معضل فاضلاب به عنوان یک بحران و چالش اساسی که شهروندان آبادانی با آن مواجهند، به شکل جدی‌تری دنبال شود، اعتبارات استانی گره ای از مشکلات آبادان باز نمی‌کند، به اعتبارات ملی نیاز داریم و برای تحقق آن همراهی و رایزنی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان را می‌خواهیم.

وی در پایان بیان کرد: متاسفانه تاکنون پیشرفتی در خصوص مسائل کشاورزی و توسعه نخیلات حاصل نشده، امید می‌رود تا با اهتمام مسئولان مرتبط نسبت به رفع مشکلات بخش کشاورزی اقدامات شایسته‌ای صورت گیرد.

منبع: فارس