تاریخ انتشار خبر: ۴ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۷:۴۰:۰۴
کد مطلب : 79043
جنامی خواستار شد:

شورای سرمایه گذاری آبادان تشکیل شود

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر آبادان خواستار تشکیل شورای سرمایه گذاری در این شهر به منظور توسعه مشارکت های بخش خصوصی در آبادان شد.

خلیل جنامی با اشاره به اینکه شهر آبادان یکی از شهرهای مهم اقتصادی استان خوزستان و کشور است، اظهار کرد: نفت و انرژی، استعداد آبزی پروری، نخیلات و صنایع کشاورزی، وجود صید و صیادی و همچنین گردشگری دریایی بخشی از ظرفیت های اقتصادی شهر آبادان است.

رئیس کمیسیون افتصادی شورای اسلامی شهر آبادان ادامه داد: با توجه به پتانسیل های ایده آل اقتصادی در شهر آبادان و همچنین وجود راه های مواصلاتی از قبیل هوایی، ریلی، زمینی و دریایی پیشنهاد می شود تا شورای سرمایه گذاری آبادان تشکیل شود.

جنامی تصریح کرد: تشکیل شورای سرمایه گذاری آبادان می تواند به ایجاد فرصتهای شغلی در منطقه و رونق کسب و کار کمک کند.

وی بیان کرد: ما در کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر آبادان و همچنین مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی شورای اسلامی این شهر، آمادگی داریم تا در زمینه تشکیل شورای سرمایه گذاری پیش قدم باشیم.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی شورای اسلامی شهر آبادان توضیح داد: اداره صنعت، معدن و تجارت، رئیس شهرک صنعتی، اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی آبادان، اداره بنادر و دریانوردی آبادان، اداره گمرک آبادان، کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر آبادان، اداره جهاد کشاورزی آبادان و همچنین اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آبادان از جمله اعضای تشکیل دهنده شورای سرمایه گذاری هستند.

جنامی با اشاره به سازمان منطقه آزاد اروند توضیح داد: با توجه به اینکه سازمان منطقه آزاد اروند باید رویکردی بین المللی داشته باشد، تشکیل شورای سرمایه گذاری در آبادان می تواند نقش مهمی در جذب و افزایش سرمایه گذاری ایفا کند و این سازمان را به یکی از قطب های مهم اقتصادی در حوزه خلیج فارس تبدیل کند.

عضو شورای سرمایه گذاری شهرداری آبادان در پایان اضافه کرد: امید است با تشکیل شورای سرمایه گذاری آبادان گام های رشد و توسعه اقتصادی در این منطقه با سرعت چشمگیری برداشته شود.

مرجع / مـهـر