تاریخ انتشار خبر: ۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۶:۱۵:۵۱
کد مطلب : 26466
امام جمعه آبادان :

شورای شهر از اختلافات بی حاصل بپرهیزد / دولت نگذارد گرانی ها به گرده ی مردم فشار بیاورد

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی گفت: نباید گرانی سوخت بهانه ای برای فشار به گرده مردم شود و دولت باید مراقب باشد.

امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز شوراها اظهار داشت: از زحمات یکساله ی شورای شهر قدردانی و تشکر می کنیم.البته باید ارتباط شان را با مردم برقرار کنند و مشکلات آنها را با اولویت بندی برطرف کنند. این با تفاهم و همدلی و همراهی حاصل می شود.

imam-jome-abadan-0631

وی افزود: قطعاً شورا باید از مدیر و شهرداری که انتخاب می کنند حمایت کند چون شهردار سرباز آنها در میدان کار است.شهردار نیز باید ارتباطش را با شورا نزدیک تر کند.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی گفت: شوراها باید از مناقشات سیاسی ، گروهی و قبیله ای بی حاصل بپرهیزند.این اختلافات آفت شوراهاست و اجازه نمی دهد کارها به خوبی پیش برود.شورا باید سعی کند در حوزه اختیاراتی که دارد همه تلاش شان را برای خدمت به مردم به کارگیرند.مسئولان محترم شهرستان نیز در هر حوزه ای که نیاز به حمایت از شوراها وجود دارد، این مهم را انجام دهند.

خطیب جمعه آبادان در ادامه با اشاره به هفته کارگر و اهمیت این قشر زحمتکش یادآور شد: اگر بناست شعارهای سال رهبر عزیزمان تحقق یابد، نقش محوری توسط کارگران صورت می گیردو اگر قرار است تولید ملی کیفیت داشته باشد و ارتقا یابد این مهم با حضور کارگر اتفاق می افتد.

ابراهیمی تصریح کرد: چنانچه  تولید ملی ارتقاء یافت، استقلال اقتصادی به وجود می آید و به تبع آن استقلال سیاسی حاصل می شود.اگر این مهم تحقق یافت کشور در عرصه ی بین الملل دارای قدرت می شود.لذا نباید در تولید ملی دچار چالش باشیم و این چاره اش ، جدیت کارگران و حضور موثر آنان در امر تولید است.

وی خاطر نشان کرد: دولت هم باید به وظیفه خود در قبال کارگران عمل کند و مشکلات معیشتی آنان را ببینید و برایش برنامه ریزی کند تا منزلت اجتماعی کارگر باید ارتقاء یابد.

امام جمعه آبادان همچنین به موضوع اجرای فازدوم هدفمندی یارانه ها از سوی دولت پرداخت و اظهارداشت: واقعیت این است که اقتصاد کشور بیمار و منشا آن سیاست های غلط اقتصادی از قبل انقلاب بوده است.بخش عظیمی از اقتصاد امروز ما به نفت وابسته است و به منابع دیگر تولیدی توجهی نمی شود.لذا باید کاری کرد تا اقتصاد نفتی و تک محصولی کشور اصلاح شود.

این استاد حوزه ودانشگاه خاطرنشان کرد: کشورهایی هستند که نفت ندارند اما امروز اقتصادی پویا و قوی دارند و به دلیل اتکاء به منابع داخلی شان موفق شدند.ما باید به همان سمت برویم.

وی افزود: متاسفانه استفاده مردم ما از سرمایه های موجود در کشور تاکنون مناسب نبوده است.کشور ما بیش از ۵ برابر متوسط مصرف جهانی ، انرژی مصرف می کند که آمار خوبی نیست.

خطیب جمعه آبادان گفت: لذا این هدفمندی باید با همراهی مردم صورت گیرد چرا که به نفع آنهاست.این یک جراحی عمیق است که درد و سختی هایی دارد اما بعد از آن صلابت و قدرت و ثبات باری ملت ایران حاصل می شود.

ابراهیمی در پایان با اشاره به تبعات ناشی از این طرح تصریح کرد: دولت نیز باید نظارتش را جدی کند و اجازه ندهد با افزایش سوخت ، کالاهای دیگر گران شوند و این فشار به گرده ی مردم وارد شود.لذا باید دقت کند که در طی این فرآیند اقتصادی ، مردم دچار مشکلات زیادی نشوند.

 1. آگاه می‌گه:

  چرا هیچ کس به فکر تاراج بیت المال نیست؟!!!!!

 2. شوریده می‌گه:

  امام جمعه محترم
  دعوت ما را به نیروگاه آبادان اجابت فرمایید

 3. عارف می‌گه:

  تقدیم به امام جعمه شهر خون ومقاومت آبادان

  اگر از مرز تبانی گذشتیم
  هزار دلیل روشن تر از روز اینجاست
  تا در غروب سرخ آسمان
  در سایه شعله های گرم نیروگاه ( گازی آبادان )
  به تشریک مصاعب نشینم
  و از تک درخت این یادمان هجوم تلخ
  به نشان قامت راست هزار شهید
  نماز شکر را ،هزار سجده کنیم
  که پیروزی حق ، وعده الهی است
  ((پرسنل ))

 4. منتظر می‌گه:

  آقای سعدون زاده قرار بود در باره فروش نیروگاه ابادان به جای رد دیون دولت پیگیری و نتیجه را به اطلاع مردم برساند

 5. نيروگاهي می‌گه:

  با بیانات روشنگرانه و خوبی که حاج آقا ابراهیمی در باره مسایل کارگری گفتند جا داشت که ایشان پیگیری های خودشان را در مورد فروش نابجای نیروگاه آبادان طرح می کردند . خطرات این اقدام غیر ملی و غیر اصولی بر همه آگاهان آشکار است

 6. عاف می‌گه:

  امام جمعه محترم ضمن عرض ادب ،بنده از نیروگاه با شما سخن می گوئیم خوشحال که می بینم یکی از مقامات تاثیر گذار محلی از اهمیت نقش کارگر در عرصه تولید سخن می گوئید
  برادر عزیز در جریان واگذاری نیروگاه آبادان هستید و نیک می دانید که شبهات در این خصوص بسیار است و همه می دانند که شما از کسانی بودید که دلسوزانه موضوع را پی گیری کردید ولی خواهش من است در این خصوص اطلاع رسانی کنید
  هنوز ما منتظر هستیم تا شاید این گره بدست شما گوشوده و باعث خوشحالی ۲۳۰ کارکن و خانواده هایشان گردد
  پاسخی هرچند کوچک خوشحالی بسیاری در پی دارد

 7. ناشناس می‌گه:

  سلام.بنده هم هم نظرم با سینا ولی مطمئنم که امام جمعه غافل نیست ازاین مطلب وهر موقع صلاح ببینند بیان میکنند……اخه مگر نماینده ها که نباید میگذاشتن این کار صورت بگیره با امام جمعه هماهنگ وپایه هستند؟نیستند دیگه
  انشالله که حاج اقا این قضیه رادر خطبه های دشمن داخلی وخارجی شگن نماز جمعه شفاف بیان بفرمایند تا مردم هم از برکات نمایندگان مطلع بشن………….میگن که ما بخاطر منافع ملی گذاشتیم این کار صورت بگیره..هههههههههههه…..

 8. سینا می‌گه:

  ضمن تبریک روز کارگر، تصور میکنم بهتر بود امام جمعه محترم آبادان در ارتباط با موضوع “فروش نیروگاه آبادان” که صدها کارگر این موسسه صنعتی و خانواد ه های آنها را نگران کرده، و قرار بود از لیست فروش خارج شود از مسولین مربوطه توضیح بخواهد.