تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , شهریور, ۱۳۹۴ | ۱۱:۱۵:۱۵
کد مطلب : 100464

شورای شهر اهواز بر سر دوراهی انتخاب رئیس،نظر شهروندان یا پیشنهادات شهردار!

بنابراعلام قبلی، انتخابات هیات رئیسه شورای شهر اهواز فردا در صحنی علنی شورا برگزار می شود و رئیس سومین سال از چهارمین دوره شورای اسلامی اهواز بر کرسی ریاست می نشیند.

به گزارش عصر آبادان به نقل از  رهیاب،بنابراعلام قبلی، انتخابات هیات رئیسه شورای شهر اهواز فردا در صحنی علنی شورا برگزار می شود و رئیس سومین سال از چهارمین دوره شورای اسلامی اهواز بر کرسی ریاست می نشیند.

طی دو سال گذشته انتخاب رئیس در شورای شهر اهواز با حواشی مختلف همراه بوده است به نحوی که برخی از اعضای شورا دخالت مدیریت شهری را طی دو سال گذشته عامل  تعیین کننده در سرنوشت ریاست شورای شهر دانسته اند.
علاقه سیدخلف برای نقش آفرینی در تعیین رئیس شورای شهر مساله ای نیست که اعضای شورا در دوره های گذشته انتخاب رئیس، آن را کتمان کنند چه بسا همانند انتخابات سال گذشته سایه شهردار چنان بر سر شورا گسترده می شود که بحث تلاش شهردار برای تعیین رئیس شورا به رسانه ها و صحن علنی شورا کشیده می شود.
امسال نیز معادله ای همانند دوره های قبلی در شورای شهر اهواز شکل گرفته است برخی از اعضای شورا به پشتوانه شهردار به دنبال انتخاب رئیس از میان گزینه های مطلوب شهردار هستند و عده ای دیگر تلاش می کنند تا استقلال شورای شهر را به عنوان یک نهاد نظارتی حفظ کنند و از ظرفیت آن برای کاستن از مشکلات شهری بهره گیرند.
در همین زمینه شبکه اطلاع رسانی رهیاب طی هفته های گذشته اقدام به انجام نظرسنجی در این پایگاه خبری کرد تا از این طریق نظر شهروندان را برای انتخاب رئیس شورای شهر جویا شود.
نتایج بدست امده در این نظر سنجی در خصوص سه گزینه اول مدنظر شهروندان بدین شرح است:

سیدمحمد جواد رضوی              ۵۲/۸درصد

حجت الاسلام سعادت نیا          ۳۲درصد

رامی علاسوند                         ۱۰/۴درصد

حال با توجه به نظر شهروندان که اعضای شورا وکلای آن ها هستند باید دید اعضای شورا به گزینه شهروندان رای می دهند یا گزینه شهردار؟

پی نوشت:

*شورای شهر فرمایشی مساوی است با شهری پر از گرفتاری!