تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۰:۲۹:۴۱
کد مطلب : 84528
در هفته هفدهم لیگ حرف‌ای بسکتبال رقم خورد

شکست دقایق آخری منتخب ماهشهر به صدرنشین / برد ۱۰۰ تایی نفت آبادان در خانه

در هفته هفدهم لیگ حرفه‌ای بسکتبال کشور تیم منتخب ماهشهر در دقایق پایانی به دانشگاه آزاد باخت و ژالایش نفت آبادان نیز به یک برد ۱۰۰ تایی دیگر دست پیدا کرد.

به گزارش عصر آبادان  در هفته هفدهم رقابت‌های لیگ حرفه‌ای بسکتبال کشور، تیم‌های منتخب ماهشهر و دانشگاه آزاد اسلامی عصر امروز در سالن بعثت به مصاف هم رفتند.

در کوارتر نخست این دیدار تیم ماهشهر بازی بسیار نزدیک و پایاپایی را مقابل میزبان قدر خود به نمایش گذاشت و نتیجه نزدیک ۲۰ بر ۱۸ به سود تهرانی‌ها رقم خورد.

اما در کوارتر دوم ماهشهری‌ها بودند که با وجود تمام مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند برتر از دانشگاه صدرنشین ظاهر شدند و با رقم زدن نتیجه ۲۳ بر ۲۰ نیمه نخست را با نتیجه ۴۱ بر ۴۰ به سود خود به پایان بردند.

در نیمه دوم و کوارتر سوم این مسابقه نیز بازی همچنان نزدیک و پایاپای دنبال شد و دانشگاه آزاد نتیجه این کوارتر را ۲۲ بر ۲۱ به سود خود رقم زد تا در پایان این وقت ۱۰ دقیقه هر دو تیم در امتیاز ۶۲ با همدیگر مساوی شوند.

اما در کوارتر چهارم و پایانی این دیدار در حالی که تیم منتخب ماهشهر با نمایشی عالی توانسته بود از میهمان خود پیشی بگیرد مشکلات مالی و نداشتن بازیکن جایگزین در این تیم به کمک و فریاد مهران شاهین‌طبع و تیمش رسید.

در این کوارتر در ۵ دقیقه پایانی تیم منتخب ماهشهر امیر ببرشکن و ایوان تودرویچ را به دلیل ۵ فوله شدن از دست داد و با چهار بازیکن به ادامه دیدار پرداخت.

همین مسئله باعث شد که تیم دانشگاه آزاد به جبران امتیازات از دست رفته بپردازد و ورق را به سود خود برگرداند، در ثانیه‌های پایانی نیز آنتونیو رافا نیز به جمع بازیکنان ۵ فوله تیم ماهشهری پیوست و این تیم با ۳ بازیکن لحظات پایانی را سپری کرد.

تیم منتخب ماهشهر در این دیدار نتیجه را ۸۶ بر ۸۱ به تیم دانشگاه آزاد اسلامی واگذار کرد در همچنان در مکان ششم جدول رده‌بندی باقی بماند.

تیم پالایش نفت آبادان و شهرداری گرگان نیز برای رسیدن به جمع چهار تیم در آبادان به مصاف همدیگر رفته بودند که در این دیدار آبادانی‌ها موفق شدند نتیجه را به سود خود رقم بزنند.

تیم پالایش نفت آبادان که این روزها به بردهای ۱۰۰ تایی عادت کرده موفق شد میهمان خود را با نتیجه ۱۰۸ بر ۸۸ با شکست بدرقه کند.

نفتی‌ها با این پیروزی قاطع با یک پله صعود جای شهرداری گرگان را در مکان چهارم جدول رده‌بندی گرفتند.

تیم پتروشیمی بندر امام هم در چهارچوب همین رقابت‌ها در قزوین به مصاف تیم فولاد هفت الماس قزوین رفت و موفق شد میزبان خود را با نتیجه ۸۳ بر ۵۶ شکست دهد.

تیم پتروشیمی بندر امام با ۲۸ امتیاز همچنان پس از تیم دانشگاه آزاد اسلامی در مکان دوم جدول رده‌بندی این رقابت‌ها قرار دارد.

منبع: فارس