تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۳:۳۱
کد مطلب : 88087

شکست عربستان در کشاندن کشورهای متحد به نبرد زمینی/قبایل یمنی شرکت نفتی آرامکو را خمپاره باران کردند

شرکت نفتی آرامکو در ظهران در جنوب عربستان هدف خمپاره های قبایل یمنی قرار گرفت.هنوز جزئیاتی از خسارت های وارده بر اثر این عملیات منتشر نشده است.

به گزارش  عصر آبادان ، شرکت نفتی آرامکو در ظهران در جنوب عربستان هدف خمپاره های قبایل یمنی قرار گرفت.هنوز جزئیاتی از خسارت های وارده بر اثر این عملیات منتشر نشده است.هجوم قبایل یمنی به خاک عربستان در صدر گزارشها و تحلیلهای رسانه های غربی بود. رادیو اروپایی اوستن در گزارشی  تصریح کرد که جنگ زمینی عملا آغاز شده است اما این جنگ را نه سعودی های وحشت زده بلکه مردان قبایلی آغاز کرده اند که برای گرفتن انتقام قربانیان بمباران های عربستان وارد خاک این کشور شدند.در ادامه این گزارش آمده است :در این حملات پایگاههای مرزی عربستان هدف هجوم قبایل یمنی قرار گرفته و یکی پس از دیگری به سقوط کردند و اسلحه های فراوانی را برای این قبایل به ارمغان آوردند. فرار سربازان سعودی از پایگاهها شگفتی فرماندهی نظامی عملیات را در برداشته است و در  طی روزهای گذشته بیش از چهار هزار سرباز مواضع خود را ترک کردند. این وضعیت در حالی ادامه دارد که  این نیروها مسلح به انواع سلاحهای سنگین و پیشرفته بودند اما به نظر می رسد توانایی و آشنا بودن مردان قبایل به جغرافیا سبب شده است که ارتش عربستان نتواند در برابر آنان مقاومت کند.

در همین حال کارشناسان نظامی تاکید کرده اند که یمن مردابی برای نابودی سربازان سعودی و دیگر نیروهای نظامی ائتلاف عربستان خواهد بود و موافقت این کشور با شرکت ۲۱۰۰ سرباز سنگالی در حقیقت منعکس کننده نگرانی شدید سران عربستان از وضعیت میدان نبرد در مرزهای شمالی یمن است.

روزنامه انگلیسی  فایننشال تایمز  نیز در گزارشی اعلام کرد که سران عربستان در جلب موافقت متحدان خود برای آغاز نبرد زمینی در یمن شکست خوردند.

فایننشال تایمز در ادامه گزارش خود در مورد وضعیت یمن تاکید کردکه توانایی و مهارت انصارالله و قبایل در نبردهای زمینی در آن جغرافیای خاص بی شک سربازان کشورهای مهاجم را با خطر روبرو می سازد.

گفتنی است که چند ساعت پس از اعلام خبر ارسال نیروهای مالزیایی به عربستان وتبلیغات رسانه ای این کشور در رسیدن تعداد کشورهای ائتلاف به ۱۲، ژنرال ذوالکفل محمد زین فرمانده ارتش مالزی در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای اعزامی به هیچ وجه قصد شرکت در هیچ عملیاتی را ندارند و تنها برای نظارت بر انتقال اتباع مالزی از یمن اعزام شده اند.این فرمانده تاکید کرد که مالزی دو هواپیمای نظامی هم برای این منظور فرستاده است و نسبت به موفقیت اعلان آتش بس ابراز امیدواری کرد.

رهیاب