تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۰:۲۵:۵۰
کد مطلب : 96006
کوپا آمه‌ریکای 2015 - شیلی؛

شکست غیرمنتظره برزیل در کوپا آمه‌ریکا/ کلمبیا انتقام گرفت +فیلم و تصاویر

تیم ملی فوتبال کلمبیا با پیروزی برابر برزیل خطر حذف زودهنگام خود از جام کوپا آمریکا را پشت سر گذاشت و به بردهای متوالی سلسائو با هدایت کارلوس دونگا نیز پایان داد.

 عصر آبادان، تیم های برزیل و کلمبیا، از ساعت ۰۴:۳۰ امروز، پنج شنبه در ورزشگاه مانومنتال در سانتیاگو به مصاف یکدیگر رفتند و در پایان کلمبیا موفق شد با تک گل دقیقه ۳۶ مورلیو به پیروزی دست یابد. (فیلم خلاصه دیدار برزیل و کلمبیا را در اینجا ببینید)
به این ترتیب، شاگردان پکرمن توانستند انتقام شکست در یک چهارم نهایی جام جهانی را ار برزیل بگیرند. ضمن اینکه این اول شکست برزیل در یک سال اخیر با هدایت دونگا بود.

قبل از این دیدار، برزیل با برتری ۲-۱ در برابر پرو، صدرنشین رقابت ها بود و در طرف مقابل، کلمبیا که در دیدار اول در برابر ونزوئلا شکست خورده بود، با شکست در این دیدار نیز در آستانه حذف قرار می گرفت. قضاوت این دیدار نیز بر عهده آقای اوسس بود.در نیمه اول بازی، کلمبیا با انگیزه بیشتری وارد میدان شد و حملاتی را روی دروازه برزیل تدارک دید. همچنین زرد پوشان کلمبیایی، با گرفتن خطا از بازیکنان برزیل در زمین این تیم، برای خود موقعیت سازی می کردند. سرانجام نیز روی یکی از ضربه های ایستگاهی که حاصل از خطای بازیکنان بزریل بود، مورییو موفق شد در شلوغی محوطه جریمه برزیل، دروازه این تیم را با یک ضربه از داخل محوطه جریمه باز کند تا حساب کار، در دقیقه ۳۶، ۱-۰ به سود کلمبیا شود.

تصاویر بیشتری از دیدار برزیل و کلمبیا را در اینجا ببینید

شکست برزیل در کوپا آمه‌ریکا/ کلمبیا انتقام گرفت

پس از این گل، کلمبیا یک حمله دیگر را نیز تدارک دید که اگر فالکائو، مهاجم این تیم چابکی لازم را به کار می برد، می توانست حتی گل دوم را نیز به ثمر برساند. در طرف مقابل اما برزیل هم دست به کار شد و در یک حمله خوب، ضربه سر نیمار توسط اسپینا دفع شد، روی برگشت این توپ، نیمار توپ را با دست به سمت دروازه کلمبیا زد که این حرکت از چشم داور دور نماند و نیمار با کارت زرد جریمه شد. این کارت زرد برای نیمار، به منزله از دست رفتن بازی بعدی برزیل در برابر ونزوئلا برای او است. به هر روی، با تمامی این اتفاقات نیمه اول با برتری ۱-۰ کلمبیا به اتمام رسید.

با آغاز نیمه دوم بازی، ابتدای نیمه، این باز هم شاگردان پکرمن بودند که حملات خود را آغاز کردند و در آغاز نیمه، یک ضربه از پشت محوطه جریمه برزیل توسط کوادرادو زده شد که با اختلاف کمی از کنار دروازه برزیل به بیرون رفت. در ادامه اما روی اشتباه مدافعان کلمبیا، فرصتی فوق العاده برای برزیل و فرمینو ایجاد شد که این مهاجم هافنهایم، در نهایت بی دقتی فرصت طلایی برزیل را از دست داد و درحالی که تنها دروازه خالی را پیش روی خود داشت، توپ را به آسمان فرستاد. در ادامه و پس از اینکه این خطر جدی از بیخ گوش کلمبیا گذشت، زردپوشان در پی کنترل بازی برآمدند تا با آرام کردن بازی تا زهر حملات برزیل را بگیرند و در این امر نیز موفق بودند و بازی برای چند دقیقه، بدون داشتن موقعیت خاصی دنبال شد.

شکست برزیل در کوپا آمه‌ریکا/ کلمبیا انتقام گرفت

اما با نزدیک شدن به پایان بازی، این برزیل بود که به فشار حملات خود افزود، اما این دفاع مستحکم کلمبیا بود که مانع نتیجه گیری برزیل شد و حتی در دقایق پایانی، شاگردان پکرمن شانس زدن گل را نیز داشتند. بدین ترتیب، کلمبیا موفق شد با حفظ نتیجه ۱-۰ در نهایت پیروز شود تا به نوعی شکست خود در برابر ونزوئلا را جبران کند. با این نتیجه برزیل و کلمبیا از هر نظر با یکدیگر برابر شدند. دیگر بازی این گروه نیز بامداد فردا میان ونزوئلا و پرو برگزار خواهد شد.

گفتنی است که در وقت های اضافه بازی، درگیری میان بازیکنان دو تیم بالا گرفت که در این بین باکا با دنی آلوز و نیمار با یکی از مدافعان کلمبیا درگیری لفظی پیدا کرد. این درگیری ها حتی تا پس از سوت پایان نیز ادامه داشتند و با بالا گرفتن نزاع میان بازیکنان دو تیم، نیمار و باکا از با کارت قرمز جریمه شدند. (فیلم این درگیری را در اینجا ببینید)

 منبع: مشرق