تاریخ انتشار خبر: ۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۰:۴۵:۱۱
کد مطلب : 82009
هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا؛

شکست پرسپولیس در قطر/ لخویا با جبران بازی رفت صدرنشین شد +فیلم، جدول و حواشی

دیدار لخویا – پرسپولیس با نتیجه ۳ بر صفر به سود شاگردان لادروپ به پایان رسید تا قطری‌ها هم انتقام بازی رفت را گرفته باشند و هم ۱۰ امتیازی شده و به صدر جدول گروه برسند؛ با این تفاسیر صعود پرسپولیس هم به هفته پایانی کشیده شد.

، در یکی از دیدارهای هفته پنجم از مرحله گروهی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا تیم‌های لخویای قطر و پرسپولیس ایران از ساعت ۲۰ امروز (چهارشنبه) در ورزشگاه اختصاصی لخویا برگزار شد که در نهایت تیم قطری با ۳ گل سرحپوشان را از پیش رو برداشت. (خلاصه فیلم دیدار لخویا – پرسپولیس)
تیم پرسپولیس در این بازی با ترکیب سوشا مکانی، رضا نورمحمدی، مایکل اومانیا، محمدرضا خانزاده،‌ حمیدرضا علی‌عسگری،‌مهرداد کفشگری،‌ احمد نوراللهی، محمد نوری، امید عالیشاه، هادی نوروزی و مهدی طارمی وارد زمین شد.در ابتدای بازی و تا دقیقه ۱۵ دو تیم بیشتر به محک یکدیگر پرداختند و موقعیت های نصف و نیمه‌ای روی دروازه هم ایجاد می‌کردند که این حملات بی نتیجه بود.

در دقیقه ۱۶ سباستین سوریا مهاجم تیم فوتبال لخویا در موقعیت خوبی قرار گرفت اما او در حالی که می‌توانست دروازه پرسپولیس را باز کند اما ضربه این بازیکن اروگوئه‌ای از کنار دروازه به اوت رفت.

در دقیقه ۱۸ ضربه پای چپ احمد نورالهی از فاصله کمی از بالای دروازه تیم لخویا به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۰ ضربه خطرناک وایس مهاجم تیم لخویا با دو مدافع تیم پرسپولیس خورد و بلوکه شد.

در دقیقه ۲۸ سباستین سوریا با سوشا مکانی تک به تک شد که داور این بازی این صحنه را آفساید اعلام کرد.

در دقیقه ۳۰ مهرداد کفشگری به دلیل خطا بر روی بازیکن لخویا با کارت زرد داور استرالیایی مواجه شد.

در دقیقه ۳۹ بازیکنان لخویا چند حمله پشت سر هم را روی دروازه پرسپولیس ایجاد کردند که مدافعان تیم پرسپولیس این توپ را به هر شکلی که بود دفع کردند.

در دقیقه ۴۱ محمد عبدالله روی امید عالیشاه خطا کرد که ویلیامز استرالیایی به این بازیکن تیم لخویا کارت زرد نشان داد. این ضربه خطا را هادی نوروزی روی دروازه لخویا ارسال کرد که مدافعان این تیم قطری توپ را به راحتی دور کردند.

در دقیقه ۴۳ بر روی امید عالیشاه در موقعیتی مناسب خطا شد و هادی نوروزی پشت این ضربه قرار گرفت. ضربه ناامید کننده نوروزی به مدافعان لخویا برخورد کرد.

اومانیا در دقیقه ۴۵ به دلیل خطا بر روی بازیکن لخویا از داور بازی کارت زرد گرفت.

نیمه دوم دو تیم بدون تغییر وارد زمین شدند. در دقیقه ۵۳ پرسپولیس صاحب ضربه کرنر شد که این توپ را مدافعان لخویا از روی دروازه تیم شان دور کردند.

سانتر وایس در دقیقه ۵۵ روی دروازه پرسپولیس می رفت خطر ساز شود که این توپ را مدافعان پرسپولیس دور کردند.

پاس امید عالیشاه به نورالهی در دقیقه ۵۸ با ضربه این بازیکن همراه بود که این توپ با فاصله زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۸ بالاخره لخویا مزد زحمات خود را گرفت. در این لحظه سانتری که از سمت چپ زمین تیم پرسپولیس انجام شده بود در بین مدافعان این تیم روی سر مساکنی فرود آمد که او هم با ضربه ای دروازه تیم فوتبال پرسپولیس را باز کرد.

در دقیقه ۷۳ لخویا یک بار دیگر صاحب موقعیت خوبی شد که این بار سوشا مکانی این توپ را دفع کرد.

اشتباهات متعدد بازیکنان پرسپولیس در این بازی در نیمه دوم باعث شد بازیکنان لخویا بارها روی دروازه پرسپولیس صاحب موقعیت شوند.

احمد نورالهی و امید عالیشاه در این بازی بیرون رفتند و به جای این دو بازیکن علی علیپور و پیام صادقیان وارد زمین شدند.

در دقیقه ۸۲ پرسپولیس صاحب یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه لخویا شد که پیام صادقیان پشت این توپ ایستاد. ضربه این بازیکن را مدافعان لخویا دور کردند.

در دقیقه ۸۳ بازیکنان لخویا روی ضد حمله صاحب موقعیت خوبی شدند که نام تا هی بازیکن کره‌ای این تیم توپ را برای دومین بار به تور دروازه پرسپولیس چسباند.

در دقیقه ۸۶ ضربه کم دقت علی علیپور به تیر عمودی دروازه لخویای قطر برخورد کرد.

در دقیقه ۸۹ پرسپولیس صاحب ضربه کرنر شد که این توپ هم راهی به دروازه لخویا پیدا نکرد.

در وقت های اضافه هم اومانیا مدافع تیم فوتبال پرسپولیس به جای دفع توپ، به عفیف بازیکن لخویا پاس گل داد تا نتیجه بازی رفت جبران شود.

پرسپولیس دیدار مقابل لخویا را با ۳ گل واگذار کرد تا لخویا با ۱۰ امتیاز به صدر جدول برود و پرسپولیس با ۹ امتیازی که از قبل داشت با یک رده سقوط به رده دوم برود. النصر عربستان هم با ۸ امتیاز در رده سوم قرار گرفت تا تکلیف این گروه به روز آخر بکشد.


حواشی دیدار لخویا – پرسپولیس

* بازیکنان تیم پرسپولیس در ساعت ۱۸ به وقت تهران هتل ۴۶ طبقه‌ای اینترکنتینانتال را به مقصد ورزشگاه لخویا ترک کردند.

* زمانی که بازیکنان پرسپولیس قصد عزیمت به سمت ورزشگاه را داشتند حدود ۵۰ هوادار ایرانی به سمت بازیکنان رفته و با آنها عکس یادگاری گرفتند.

* در حالی که ۱۰۰ بلیت بازی امروز در اختیار محمود خوردبین سرپرست تیم قرار داشت وی این تعداد بلیت را به مسئولان سفارت ایران به قطر داد تا میان هواداران ایرانی توزیع شود.

* قیمت بلیت‌های بازی امروز به مبلغ ۵۰ ریال و ۱۰۰ ریال قطری فروخته می‌شد.

* ۶ سکوی ورزشگاه لخویا به هواداران ایرانی اختصاص داده شده است تا آنها بتوانند به راحتی بازی امروز را تماشا کنند.

* از آنجا که تیم لخویای قطر هواداری ندارد مسئولان این باشگاه برای بردن هوادار به استادیوم افرادی با ملیت‌های سومالی، هندی و بنگلادشی را با خود به استادیوم بردند. جالب اینجاست که به این هواداران هر کدام ۱۰۰ الی ۱۵۰ ریال قطری داده می‌شد تا به تشویق لخویا بپردازند.

* ۲ هزار صندلی در ورزشگاه لخویا برای هواداران ایرانی در نظر گرفته شده است. در همین رابطه حدود ۵۰۰ پرچم ایران و پرسپولیس تهیه شده که توسط لیدرهای باشگاه پرسپولیس به علاقمندان این تیم در ورزشگاه داده می‌شود.

* اتوبوس تیم پرسپولیس با اسکورت ویژه پلیس راهی ورزشگاه شد. این در حالی است که برای مسئولان و مدیران باشگاه پرسپولیس اتومبیل‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده حتی لیدرهای پرسپولیس با اتومبیل‌های دیگری به ورزشگاه رفتند.

* هواداران ایرانی حاضر در ورزشگاه لخویا پیگیر نتیجه بازی النصر عربستان و بنیادکار ازبکستان بودند.

* در ساعت ۱۷ و۴۵ دقیقه به وقت قطر بازیکنان پرسپولیس با تشویق شدید هوادارانشان وارد زمین شدند تا بدن‌هایشان را گرم کنند.

* بازیکنان پرسپولیس با لباس‌های نارنجی‌ رنگ برای گرم کردن بدن‌هایشان به زمین آمدند و این در حالی است که پرسپولیس در بازی امشب سراپا سفید خواهد پوشید.

* تعدادی از هواداران تیم الغرافه قطر برای تشویق تیم لخویا به ورزشگاه آمدند.

* باشگاه لخویا قبل از شروع بازی تعداد دیگری از بلیت‌های استادیوم را به مسئولان باشگاه پرسپولیس داد تا بین هواداران ایرانی تقسیم شود.

* حدود ۱۰۰۰ ایرانی در ورزشگاه لخویا حاضر هستند و به تشویق تیم فوتبال پرسپولیس پرداختند.

* محمد نوری،‌امید عالیشاه و سوشا مکانی ۳ بازیکن تیم پرسپولیس بودند که بیشتر از سایر بازیکنان مورد تشویق قرار گرفتند.

* از نکات جالب توجه بازی در این استادیوم وجود اینترنت پرسرعت اما رایگان برای هواداران حاضر در استادیوم بود.

* بین دو نیمه ۶ فواره آب زمین چمن ورزشگاه لخویا را آبیاری کردند.

* رضا خالقی‌فر، پیام صادقیان، فرناندو گابریل و علی علیپور ۴ بازیکن تیم پرسپولیس بودند که بین دو نیمه در زمین مانده که با توپ بدن‌هایشان را گرم کردند.

* محمدحسین نژادفلاح قائم مقام باشگاه پرسپولیس از همان ابتدای بازی به ورزشگاه آمد تا بازی را از نزدیک تماشا کند.

* محمود خوردبین سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس امروز به شدت مورد تشویق هواداران این تیم در قطر قرار گرفت.

* در حالی که کشور قطر به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ انتخاب شده است اما مسئولان استادیوم لخویا با خبرنگار و عکاس باشگاه پرسپولیس در نیمه اول دیدار تیم‌های لخویا و پرسپولیس برخورد خوبی نکردند.

اینترنت در اختیار این دو خبرنگار قطع بود و آنها برای ارسال اخبار و عکس به تهران دچار مشکلات زیادی شدند. در همین رابطه مسئول کمیته بین الملل باشگاه پرسپولیس اعتراض های زیادی کرد که در نهایت در پایان نیمه اول و با تذکر نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا اینترنت این دو خبرنگار وصل شد.

* همچنین تعدادی از مقامات سفارت کشورمان در قطر با حضور در استادیوم و در کنار نژادفلاح این بازی را از نزدیک تماشا کردند.

* تعدادی از هواداران استقلال با پرچم های آبی در ورزشگاه حاضر بودند و به تشویق نماینده کشورمان در این بازی پرداختند.


ردیف تیم بازی ها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ لخویای قطر ۵ ۳ ۱ ۱ ۶ ۴ ۲ ۱۰
۲ پرسپولیس ۵ ۳ ۰ ۲ ۵ ۶ ۹
۳ النصر عربستان ۵ ۲ ۲ ۱ ۶ ۳ ۳ ۸
۴ بنیادکار ۵ ۰ ۱ ۴ ۱ ۵ ۱