تاریخ انتشار خبر: ۵ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۶:۵۶:۰۹
کد مطلب : 46858
در سالروز شکست حصر آبادان

شکوه اقتدار نیروهای نظامی در آبادان به نمایش درآمد

نیروهای نظامی و انتظامی منطقه، دقایقی پیش با برگزاری مراسم رژه، سالروز شکست حصر آبادان را گرامی داشتند.

خبرگزاری فارس: شکوه اقتدار نیروهای نظامی در آبادان به نمایش درآمد
    •  
 

به گزارش عصر آبادان، نیروهای نظامی و انتظامی منطقه، ضمن اجرای رژه در پارک معلم آبادان، اقتدار جمهوری اسلامی را به نمایش درآورده و سالروز شکست حصر آبادان در عملیات ثامن‌الائمه را گرامی داشتند.

در این مراسم، یگان‌های نظامی به نمایش اقتدار و آمادگی خود پرداختند، همچنین یگان‌های موتوری ارتش، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی به نمایش ادوات نظامی پرداختند.

در این مراسم، مشارکت گردان‌های مردمی، عشایر غیور و گروه‌های تکاور و رزمی به چشم می‌خورد، همچنین خیل عظیم مردم برای تماشای نمایش قدرت نیروهای نظامی در میدان رژه مشهود است.

در رژه امروز گروه‌های شرکت‌کننده یگان رهبر، تیپ ۴۸ فتح، نیروی دریایی، نیروی زمینی، مقاومت بسیج شهرستان آبادان (سپاه آبادان)، ناحیه مقاومت بسیج خرمشهر، دریابانی، ناحیه انتظامی آبادان، ناحیه انتظامی خرمشهر، پادگان دژ، نیروی زمینی ارتش، پایگاه دریایی خرمشهر، نیروی راهبردی دریایی، بسیج عشایر و بسیج دانش‌آموزی حضور داشتند.

مراسم رژه امسال توسط ارتش و با محوریت پایگاه دریایی خرمشهر در آبادان برگزار شد.

فرمانده میدان رژه رأس ساعت هشت صبح، آغاز مراسم را در حضور مسئولان و فرماندهان نظامی اعلام کرد و به یگان‌ها فرمان رژه داد.

امیر سرتیپ شهبازیان، فرمانده لشکر ۹۲ زرهی خوزستان و ارشد نظامی قرارگاه تاکتیکی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جنوب کشور، میهمان ویژه این مراسم بود و در سخنرانی خود از اقتدار ملت و نیروهای نظامی کشورمان در هشت سال جنگ تحمیلی سخن گفت.

این مراسم برای نخستین‌بار به صورت مستقیم از سیمای مرکز آبادان پخش شد و برای دقایقی در ارتباط زنده با شبکه خبر، از جزئیات کار گزارشی به طور زنده تهیه شد.

 منبع: فارس