تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۱:۲۳
کد مطلب : 120410

شگرد تروریستی داعش در اروپا +تصاویر

گروه تروریستی داعش برای اقدامات تروریستی خود در خاک کشورهای اروپایی به عناصر تکرو روی آورده است. عناصر تکرو برای اشاره به فرد یا افرادی به کار برده می شود که به تنهایی و بدون اینکه با گروهی تروریستی خاصی ارتباط سازمانی داشته باشند در حمایت از آن، دست به عملیات تروریستی می‌زنند و به همین علت شناسایی آنها برای نیروهای امنیتی دشوار است.

پلیس اتحادیه اروپا، اعلام کرد گروه داعش برای عملیات تروریستی در اروپا به شگرد جدید استفاده از عناصر تکرو، روی آورده است.

به گزارش ابنا به نقل از خبرگزاری فرانسه،  عناصر تکرو برای اشاره به فرد یا افرادی به کار برده می شود که به تنهایی و بدون اینکه با گروهی تروریستی خاصی ارتباط سازمانی داشته باشند در حمایت از آن، دست به عملیات تروریستی می‌زنند و به همین علت شناسایی آنها برای نیروهای امنیتی دشوار است.

شگرد تروریستی داعش در اروپا +تصاویر

یوروپل که مقر آن در لاهه هلند است در اطلاعیه ای اعلام کرد حملات تروریستی عناصر تکرو امروز به خطری جدی و بزرگ برای اروپا تبدیل شده است زیرا شناسایی چنین افرادی و در نتیجه جلوگیری از اقدامات تروریستی آنها برای دستگاهای امنیتی و پلیس بسیار دشوار است.

یوروپل افزود گروههای تروریستی داعش و القاعده برای اقدامات تروریستی خود در خاک کشورهای اروپایی به این شگرد روی آورده اند.

شگرد تروریستی داعش در اروپا +تصاویر

این دو گروه بارها و به طور آشکار از مسلمانانی که در کشورهای اروپایی و غربی زندگی می کنند خواسته اند برای ضربه زدن به این کشورها به تنهایی حمله کنند و عملیات تروریستی انجام دهند.

بر اساس این گزارش حملات اورلاندو آمریکا، مگنانویل و نیس در فرانسه، ورتسبورگ در آلمان همگی به همین صورت انجام گرفت و داعش نیز مسئولیت همه آنها را برعهده گرفت. اما ماهیت این حملات و اقدامات تروریستی به گونه ای بود که نشان نمی داد از قبل برای آن برنامه ریزی صورت گرفته است.

شگرد تروریستی داعش در اروپا +تصاویر

در نتیجه این نوع عملیات تروریستی در اروپا ۱۵۱ نفر کشته و ۳۵۰ نفر زخمی شدند. تلفات عملیات تروریستی نیس و بروکسل نیز که در سال ۲۰۱۶ انجام گرفت باید به شمار تلفات این گونه حملات اضافه شود.