تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , تیر, ۱۳۹۴ | ۰۵:۲۲:۵۶
کد مطلب : 99095

شیرازی به شهرداری بازگشت/ آیا روابط شهرداری و مخالفان وارد فاز جدیدی می شود؟

عصر آبادان: سرانجام شهردار آبادان از نامزدی انتخابات مجلس بازماند و به شهرداری بازگشت.

به گزارش عصر آبادان ، در حالی که بسیاری از تحلیلگران محلی ، از بخت بالای محمودرضا شیرازی شهردار آبادان برای ورود به بهارستان یاد می کردند ، موانع عجیبی بر سر راه وی قرار گرفت تا از این مهم محروم شود.

مخالفان شهردار در شورای شهر که گفته می شد (اظهار نظر اعضای شورای شهر در این باره موجود است) با بعضی از نمایندگان آبادان در مجلس هماهنگی های لازم را ترتیب داده اند ، همه تلاش خود را به کار بستند تا شیرازی به موقع نتواند استعفای خود را تقدیم وزارت کشور کند.

اینکه هماهنگی نمایندگان با اعضای شورا در این زمینه تا چه اندازه صحت دارد و انگیزه نمایندگان از این کار چه بود جای بررسی بیشتری دارد اما برخی معتقدند شیرازی به دلیل داشتن اقبال لازم برای موفقیت در مجلس ، در دستور کار “حذف از گردونه رقابت” قرار گرفت.

شیرازی بعد از کوتاه نیامدن مخالفان و اتمام مهلت قانونی ، به دیوان عدالت اداری شکایت کرد تا حق خود را بستاند و در انتخابات مجلس شرکت کند.اما در ظاهر ، پیگیری های وی نتیجه نداد و تصمیم گرفت به عنوان شهردار به فعالیت خود ادامه دهد.

اکنون اما با بازگشت محمودرضا شیرازی به شهرداری آبادان، این سوال به ذهن بسیاری می رسد که آیا از این پس شهرداری آبادان و شورای شهر وارد فاز جدیدی از مناسبات کاری و رفتاری خواهند شد؟ آیا مخالفان که در اقلیت قرار دارند می توانند برنامه های خود و وعده هایی که به مردم دادند را از طریق شیرازی و مجموعه تحت مدیریتش به پیش ببرند؟ آیا موافقان شهردار ، برای تغییر ترکیب هیئت رئیسه و به دست گرفتن امور ، اقدام خواهند کرد؟ اینها سوالاتی است که برای گرفتن پاسخ شان باید منتظر ماند و سیاست ها و برنامه های آتی این دو نهاد پر حاشیه را با نکته سنجی بیشتری مورد نظر قرار داد.