تاریخ انتشار خبر: ۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۲:۱۶:۰۲
کد مطلب : 82943
القدس العربی نوشت؛

شیوه عجیب عربستانی ها برای کشتن رهبر انصارالله+عکس

دانشمندان معتقدند در بـعـضـى از چشم‌ها نـیروى مغناطیسى خاصى نهفته شده که کارائى زیادى دارد و مـى‌تـوان آن را پـرورش داد. آیا با اختیار و طبق یک فرایند مشخص می توان به دیگران از طریق چشم ضربه وارد کرد؟

به نقل از روزنامه لندنی القدس العربی؛ ««شبکه های اجتماعی روزهای گذشته شاهد هیجان و واکنش های متفاوت کاربران درباره ادعای یک جوان نسبت به از پادرآوردن دشمن از طریق نیروی چشم بود.

بر پایه این گزارش؛ جوان عربستانی ادعا کرده بود قادر است از طریق چشم به افراد ظالم و کسانی که حق دیگران را می خوردند با دادن اوصاف و مشخصات آنها از پادرآورد. این مشخصات مانند وضعیت ظاهری، نوع وسیله نقلیه و مال و اموال شخص مورد نظر است.

این جوان اعلام کرده در صورتی که فرد مشخص را ناکار کند، درخواست کننده باید مبلغ ۲هزار ریال سعودی پرداخت کند و این مبلغ بعد از اتمام درخواست تحویل داده می شود و اگر مبلغ توسط درخواست کننده واریز نشود باید منتطر تبعات این کار باشد.

در این رابطه شهروندان سعودی از این جوان خواسته اند تا عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله را در مقابل پرداخت مبلغ مورد نظر چشم بزند و خیال مقامات عربستان را از دست او آسوده کند.

به این ترتیب هم دیگر نیازی به جنگ و کشت و کشتار نخواهد بود.»»

 چشم زدن نوعى از تاثیرات نفسانى است و دلیلى عقلى بر نفى آن نداریم، بلکه حـوادثـى دیـده‌ شده که با چشم زدن منطبق هست، و روایاتى هم بر طبق آن وارد شده، و با این حال علت ندارد که ما آن را انکار نموده بگوییم یک عقیده خرافى است.

در الدرالمـنـثـور بـخـارى از ابـن عـبـاس روایـت کـرده کـه گـفـت: رسـول خـدا صـلى اللّه عـلیـه و آله وسـلم  در تـفـسـیـر آیـه و ان یکاد الذین کفروا فرمود: مسأله چشم زخم حق است و در هـمـان کـتـاب اسـت کـه ابونعیم در کتاب الحلیه از جابر روایت کرده که گفت: رسـول خـدا صـلى اللّه عـلیه و آله وسلم فرمود چشم زخم ، مرد سالم را در قبر و شتر سالم را در دیگ قرار مى‌دهد.
اما در باب اینکه آیا چشم زخم حقیقت دارد یا نه برخی صاحب نظران و مفسران چنین گفته‌اند:

 

بـسیارى از مردم معتقدند در بعضى از چشمها اثر مخصوصى است که وقتى از روى اعجاب به چیزى بنگرند ممکن است آن را از بین ببرد، یا درهم بشکند، و اگر انسان است بیمار یا دیوانه کند.

 

ایـن مسأله از نظر عقلى امر محالى نیست، چه اینکه بسیارى از دانشمندان امروز معتقدند در بـعـضـى از چشم‌ها نـیروى مغناطیسى خاصى نهفته شده که کارائى زیادى دارد، حتى با تـمـریـن و مـمـارسـت مـى‌تـوان آن را پـرورش داد، خـواب مـغـنـاطـیسى از طریق همین نیروى مغناطیسى چشم‌ها است.

 

لازم به ذکر است هر چند مسئله چشم زدن یک واقعیت ثابت شده ای است ولی  به گونه ای نیست که انسان ادعا کند با اختیار و طبق یک فرایند مشخص قادر است به دیگران از طریق چشم زدن ضربه وارد کند.

 

بسیاری از حوادثی که در این رابطه پیش می آید، به صورت اتفاقی بوده و به خاطر علل دیگری است که همزمان با چشم زدن به وجود آمده اند. به همین خاطر نمی توان به طور قطعی اتفاقاتی که در این خصوص پیش می آید را به صاحب چشم مستند کرد.