تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۶:۱۹:۲۹
کد مطلب : 64968

“صبحانه سیاه”در نیویورک!/تصاویر

در ادامه اعتراضات به خشونت‌های پلیس در آمریکا،‌ معترضان این بار در اقدامی تازه که “صبحانه سیاه” نام گرفته به رستوران‌هایی در نیویورک و کالیفرنیا که اغلب محل حضور سفیدپوستان است، وارد شده و با سردادن شعار اعتراضات خود را اعلام کردند.

ایسنا: در ادامه اعتراضات به خشونت‌های پلیس در آمریکا،‌ معترضان این بار در اقدامی تازه که “صبحانه سیاه” نام گرفته به رستوران‌هایی در نیویورک و کالیفرنیا که اغلب محل حضور سفیدپوستان است، وارد شده و با سردادن شعار اعتراضات خود را اعلام کردند.

به گزارش  روزنامه دیلی میل، این معترضان با در دست داشتن بنر و سردادن شعار وارد “مکان‌های تجمع سفیدپوستان” از جمله لالیس، مایالینو و میدان پرشینگ شدند.

معترضان فریاد می‌زدند: هر ۲۸ ساعت یک سیاهپوست در آمریکا به دست پلیس کشته می‌شود. آن‌ها خواهران و برادران ما هستند. امروز و هر روز ما جان و زندگی آن‌ها را گرامی می‌داریم.

آنها در هر رستوران از مشتریان خواستند تا بایستند و مشت‌های خودشان را در حمایت از «زندگی سیاهپوستان» بالا ببرند. در تعدادی از رستوران‌ها ظاهرا مشتریان این اقدام را انجام دادند.

یکی از معترضان در حساب توییتر نوشت: ما در وقت صرف صبحانه مزاحم شما شدیم تا بدانید جنگی بر سر زندگی سیاهپوستان وجود دارد و ما ساکت نخواهیم ماند.

اگرچه این اعتراضات به صورت صلح آمیز برگزار شد و هیچ بازداشتی نداشت، اما گزارش‌هایی از بحث‌های تند میان معترضان، کارکنان و مشتریان برخی رستوران‌ها منتشر شد.