تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۹:۲۶:۲۲
کد مطلب : 53945
جانشین رئیس سازمان بسیج در خرمشهر:

صددرصد امکانات راهیان نور در خدمت زائران اربعین قرار خواهد گرفت/رشد دوبرابری تشرف زوار از ایران به عتبات عالیات

سردار فضلی گفت:سال گذشته ۲۰۶ هزار نفر از مرز مهران ، ۱۰۰ هزار نفر از مرز چزابه و ۱۵۰ هزار نفر از شلمچه به عتبات عالیات مشرف شدند این در حالی است که طی پیش بینی های انجام شده امسال با رشد دو برابری تشرف زوار از جمهوری اسلامی ایران به عتبات عالیات مواجه هستیم.

به گزارش عصر آبادان به نقل ازنسیم خرمشهر، رییس ستاد راهیان نور کشوردر گفتگو با خبرنگار ما گفت: امسال به دلایل امنیتی سه گذرگاه شلمچه ، چذابه و مهران جهت تردد زوار حسینی آماده شده است.

سردار فضلی در ادامه گفت: امروز ۱۶۰۸ کیلومتر مرز درگیر دفاع مقدس پذیرای زائران کربلای ایران هستند.

وی افزود: امسال سعی ما بر این است که با استفاده از همه ظرفیت های لازم تمام تلاش خود را جهت عبور همه زوار با نهایت امنیت ، آرامش و رفاه فراهم آوریم.

سردار علی فضلی گفت: برنامه ریزی و اجرا نمودن آن باید به نحوی باشد که مشکلات سال های گذشته در سال های پیش رو پیش نیامده و کاهش چشمگیری داشته باشند.

وی در ادامه گفت: هفته گذشته طی جلسه ای در بیت رهبر معظم انقلاب با حضور مسئولین حج و زیارت تصمیماتی گرفته شد که در سهولت امر تردد زوار از مرز های بین المللی از جمله شلمچه کمک نماید.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین در ادامه گفت: اکنون با محوریت عزیزان حج و زیارت ، همه دستگاهها از جمله نماینده محترم ولی فقیه در خوزستان ، استاندار محترم و فرمانداران عزیز ، نیروی انتظامی ، وزارت اطلاعات ، وزارت کشور ، بسیج و سپاه و … باید به هم کمک کرده تا علاوه بر شناخت ظرفیت ها برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم.

سردار فضلی گفت: راهیان نور از یک ظرفیت و شرایطی در طول سال برخوردار شده و همین الان از ۱۵ مهر ماه سال ۹۳ یک میلیون کاروان راهیان نور متشکل از دانش آموزان و فرهنگیان در راه حضور در مناطق عملیاتی میباشند.

وی افزود:سال گذشته ۲۰۶ هزار نفر از مرز مهران ، ۱۰۰ هزار نفر از مرز چزابه و ۱۵۰ هزار نفر از شلمچه به عتبات عالیات مشرف شدند این در حالی است که طی پیش بینی های انجام شده امسال با رشد دو برابری تشرف زوار از جمهوری اسلامی ایران به عتبات عالیات مواجه هستیم.

وی خاطرنشان کرد:جهت سهولت تردد زوار اربعین حسینی ،صد در صد امکانات راهیان نور در خدمت زوار عتبات عالیات قرار خواهد گرفت .