تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۳:۵۱
کد مطلب : 56808
استاندار ایلام خبر داد:

صدور ویزای یک دلاری برای زائران در مرز مهران/ مردم بدون گذرنامه به مرز مراجعه نکنند

استاندار ایلام گفت: دولت عراق در مرز بین المللی مهران آمادگی دارد برای زایران اربعین حسینی ویزا صادر کند.

 

 

به گزارش  عصر آبادان ،  احمدرضا مروارید، استاندار ایلام، در خصوص نحوه صدور ویزا برای زائران کربلا اظهار کرد: دولت عراق از زایران ایرانی که قصد شرکت در آیین اربعین حسینی در کربلا را دارند خواست به سفارت خانه و کنسولگری های این کشور در ایران مراجعه نکنند و با در دست داشتن گذرنامه معتبر، در مرزهای زمینی و هوایی به مبلغ یک هزار و ۲۰۰ دینار (یک دلار) ویزا دریافت کنند.
وی افزود: اعلام این خبر حجم تردد زایران را در مرز بین المللی افزایش خواهد داد و ممکن است امکانات در نظر گرفته شده پاسخگوی نیاز زایران نباشد.

استاندار ایلام از زائران اربعین خواست بدون داشتن گذرنامه به مرز مراجعه نکنند؛ چرا که دولت عراق برای افرادی که به صورت غیر قانونی وارد این کشور می شوند، مجازات سه تا ۱۰ سال زندان در نظر گرفته است.

مروارید یادآور شد: تمامی دستگاه های اجرایی، انتظامی و امنیتی استان برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی بسیج شده اند و فضای همدلی و همکاری بسیار خوبی در استان برای تامین نیازهای زایران ایجاد شده است.

پایانه مرزی مهران در ۱۰۰ کیلومتری جنوب غربی شهر ایلام، محرم سال گذشته پذیرای بیش از ۵۰۰ هزار زایر سوگوار اربعین حسینی از سراسر کشور برای حضور در عتبات عالیات عراق بود.
دانا