تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۲۱:۳۳:۱۸
کد مطلب : 114659
یورو 2016 فرانسه؛

صعود ایتالیا به یک‌هشتم‌نهایی با پیروزی مقابل سوئد +فیلم و عکس

تیم ملی ایتالیا با غلبه بر سوئد جواز حضور در جمع شانزده تیم برتر مسابقات یورو ۲۰۱۶ را کسب کرد.

یورو ۲۰۱۶ فرانسه؛
صعود آتزوری به یک‌هشتم‌نهایی با پیروزی مقابل سوئدبه گزارش مشرق، تیم‌های ملی فوتبال ایتالیا و سوئد از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه در ادامه دور دوم مرحله گروهی جام ملت‌‌های اروپا در ورزشگاه مونیسیپل شهر تولوز آغاز کردند.

در پایان این مسابقه که صحنه‌های نزدیک به گل معدودی داشت، برتری یک بر صفر ایتالیا نقش بست. (برای دیدن خلاصه بازی اینجا کلیک کنید)

تا قبل از این رویارویی آتزوری(ایتالیا) پیروزی ارزشمند ۲ بر صفر مقابل بلژیک را کسب کرده بود. اما وایکینگ‌ها(سوئد) تنها یک امتیاز از تساوی با جمهوری ایرلند را در کارنامه داشتند.

سوئد در نیمه نخست چهره برتر بود. اما ایتالیا در نیمه دوم بازی بهتری از خود نشان داد.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید

دقایق مهم بازی:

دقیقه ۱۰: فلورنزی از جناح چپ نفوذ کرد و وارد محوطه جریمه حریف شد. او سعی کرد از ایساکسون عبور کند که دروازه‌بان سوئد آن را مهارکرد.

دقیقه ۱۴:ایبراهیموویچ در محوطه جریمه نقش بر زمین شد. داور مسابقه این صحنه را خطا ندانست و به سود ایتالیا اعلام کرد.

دقیقه ۲۲: ارکدال موفق شد کیه‌لینی را از مقابل خویش بردارد و به درون محوطه جریمه سانتر کند که کالستروم از این فرصت استفاده نکرد.

دقیقه ۳۰: لیندل‌اوف از جناح راست عبور کرد و در درون محوطه جریمه توپ خوبی را به گوییدتی داد که ثمری نداشت.

دقیقه ۴۸: گرازیانو پله در این هنگام از جناح راست صاحب توپ شد که در محوطه جریمه سوئد شوت محکمی زد که از بالای دروازه سوئد به خارج رفت.

دقیقه ۶۱ :ایتالیا در این هنگام توسط کاندروا از جناح چپ با شوتی محکمی سعی در به خاطر انداختن دروازه سوئد کرد که موفق نبود.

*دقیقه ۷۲: ایبراهیموویچ در جدی‌ترین صحنه گلزنی خود در بازی از فاصله ۳ متری توپی را به بالای دروازه زد. البته قبل از آنکه برای زدن ضربه اقدام کند، داور اعلام آفساید کرد.

*دقیقه ۸۲:‌جدی ترین موقعیت گل ایتالیا در این هنگام خلق شد. زمانی که فلورنزی از جناح چپ سانتر کرد و پارولو آن را محکم به تیر دروازه سوئد زد.

*دقیقه ۸۷:‌ادر از یک لحظه غفلت مدافعان سوئد نهایت استفاده را کرد و گل برتری تیمش را زد.

با انجام این بازی‌ که قضاوت برعهده ویکتور کاسای، داور معروف مجاری بود، ایتالیا با ۶ امتیاز در صدر قراردارد. سوئد نیز صاحب ۲ امتیاز است.

تیم‌های جمهوری ایرلند (یک امتیاز) و بلژیک(بدون امتیاز) از یک بازی در رده‌‌های سوم و چهارم قراردارند

منبع: فارس