تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , دی, ۱۳۹۴ | ۰۴:۴۴:۱۵
کد مطلب : 104557

صنعت نفت ؛ ناکام بزرگ ، سلطان تساوی!

رقابت های نیم فصل فوتبال دسته یک موسوم به جام آزادگان با ناکامی فوتبال آبادان به پایان رسید تا هواداران تیم محبوب جنوبی ها همچنان نگران آینده وضعیت تیم شان باشند.

جواد نوروزی/عصر آبادان:

این تیم پس از اتمام بازی های نیم فصل اول ،  با ۲۷ امتیاز در مکان هشتم جدول رده بندی لیگ دسته اول قرار گرفت تا نشان دهد با روزهای اوج خود فاصله زیادی دارد.
صنعت نفت آبادان که رقابت های امسال را با سرمربی پرتغالی فصل گذشته خود آغاز کرده بود هرچند شروع امیدوارانه ای داشت اما در ادامه با از دست دادن امتیازات دیدارهای خانگی وتساوی های پیاپی ، امید دوستداران این تیم قدیمی و ریشه دار را تبدیل به یأس کرد.
نماینده آبادان پس از اینکه در هفته اول با دو گل از سد میهمان بوشهری خود یعنی ایرانجوان گذشت در ۵ بازی پیاپی به نتایجی بهتر از تساوی نرسید و مقابل تیم های نفت مسجدسلیمان ، نساجی مازندران ، پارسه تهران ، ماشین سازی تبریز و مس رفسنجان به تقسیم امتیازات رضایت داد.
این تیم در ادامه  اما توانست گل گهر سیرجان را در آبادان شکست دهد و در دو بازی بعدی مقابل مس رفسنجان و آلومینیوم هرمزگان به تساوی دست یابد و به روند شکست ناپذیری خود ادامه دهد اما سرانجام در هفته دهم در یزد با دوگل مغلوب فولاد این شهر شد.
البته عنوان «شکست ناپذیری» هرچند امیدبخش به نظر می رسید اما از آنجایی که تعداد بازی های به تساوی انجامیده این تیم و از دست دادن امتیازات دیدارهای خانگی بالا رفته بود نمی توانست به بهبود وضعیت این تیم در جدول و قرارگرفتن در جمع مدعیان بالای جدول کمک قابل توجهی کند.
شاگردان مانوئل پرتغالی بعد از این ، برابر تیم های خیبر خرم آباد و گیتی پسند به پیروزی رسیدند و مقابل خونه به خونه ، مس کرمان و شهرداری اردبیل متحمل شکست شدند و برابر تیم های آلومینیوم اراک ، پیکان و پاس به کسب نتیجه تساوی رضایت دادند.
شکست برابر شهرداری اردبیل که وضعیت خوبی در جدول رقابت های این فصل نداشت و به ظاهر حریف ساده ای به شمار می رفت ، آستانه تحمل مدیران صنعت نفت از حد گذراند تا عیسی زاده مدیرعامل این تیم تصمیم به برکناری کادر فنی اروپایی این تیم بگیرد.
بعد از مانوئل پرتغالی ، خوش کلام که پیش از این هدایت تیم صنعت نفت نوین را در رقابت های لیگ دسته دوم کشور بر عهده داشت، سکان مربی گری  نماینده محبوب فوتبال آبادان را به دست گرفت.
خوش کلام در بدو ورودش دست به کار بزرگی زد و توانست در مقابل داماش به پیروزی برسد و در شیراز ، تیم مدعی لیگ یعنی فجر شهید سپاسی را با ۲ گل شکست دهد. البته در هفته اخیر مقابل ایرانجوان در شرایط نامساعد جوی و زمین پر از آب و گِل بوشهر تن به شکست داد.بازی که به گواه ناظر فدراسیون می توانست با دستور داور به زمان دیگری موکول شود.
اما شایعه حضور فراز کمالوند سرمربی کنونی تیم لیگ برتری گسترش فولاد تبریز که سابقه موفقی در صعود تیم های لیگ یکی به لیگ برتر دارد بعد از پیروزی این تیم مقابل فجر شهید سپاسی،مهمترین خبر نیم فصل نخست برای زردپوشان آبادانی بود.شایعه ای که در آن از توافق نهایی عیسی زاده مدیرعامل صنعت با این مربی خوشنام خبر داده بود و حتی در برخی رسانه های معتبر منتشر شد
.این تیم در نیم فصل اول ۷ کارت زرد و یک کارت قرمز از داوران مسابقه دریافت کرد.
همچنین با ۲۲ گل زده در میان تیم های با گل زده بالا قرار گرفت تا نشان دهد جذب امین متوسل زاده در خط حمله و حضور بازیکنان خوبی مانند پور محمد ، شرایط خوبی برای این تیم در فاز حمله ایجاد کرده است.از سوی دیگر صنعت نفت ۲۰ گل از حریفان خود دریافت کرده است.این مهم بدین معناست که این تیم در خط دفاع و دروازه بان دچار مشکلات زیادی است.
بخصوص عیسی عساکره دروازه بان این تیم در غیاب حسن هوری چندان مطمئن نشان نداد و در چند بازی مانند بازی با خونه به خونه ، گل های بدی دریافت کرد.
بهتر است صنعت نفت در تعطیلات نیم فصل به فکر تقویت خط دفاع و دروازه بان خود باشد و جایگزین های مناسبی برای بازیکنان کم تجربه و ضعیف در خط میانی و دفاعی به کار بگیرد.
شاید تنها موضوعی که می تواند اندکی دل هواداران صنعت نفت را به این تیم خوش کند حضورعلی عبدا… زاده مدافع هافبک راست این تیم در تیم ملی المپیک باشد. بازیکن شماره ۵ صنعت نفت چند ماه پیش با تیم ملی امید به قهرمانی مسابقات غرب آسیا دست یافت.