تاریخ انتشار خبر: ۹ , آذر, ۱۳۹۴ | ۰۴:۱۰:۲۰
کد مطلب : 104146
شهرداری اردبیل ،داماش،فجرشهید سپاسی و ایرانجوان

صنعت نفت دیگر فرصتی برای اشتباه ندارد

این تور فوتبالی و چهار هفته ای شاگردان مانوئل می تواند به بهبود وضعیت این تیم کمک بزرگی کند در غیر اینصورت باید کار صنعت نفت را برای صعود به لیگ برتر بسیار سخت و تا حدودی غیر ممکن دانست.

sanatenaft-abadan-mes-kerman-33

جواد نوروزی : تیم فوتبال صنعت نفت آبادان این روزها حال و روز خوشی ندارد و هوادارانش نگرانی زیادی بابت شکست های اخیر این تیم در لیگ آزادگان دارند.
به ویژه اینکه تیم های پیکان و فجر شهید سپاسی فاصله خود با سایر تیم ها را زیاد کرده اند و به نظر می رسد دیگر مدعیان باید برای کسب عنوان سومی جهت حضور در لیگ برتر آینده تلاش کنند.
اما فوتبال قوانین نانوشته ای دارد که می گوید هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و اگر اعضای تیم صنعت نفت آبادان فعل خواستن را صرف کنند امکان تغییر وضعیت جدول رده بندی این لیگ چندان دور از ذهن نخواهد بود.
در ادامه هنوز ۲۲ هفته تا پایان رقابت ها باقی مانده و این یعنی اگر همه ۲۰ تیم لیگ یک، عزم خود را جزم کند و امتیازات لازم را کسب کنند، شانس حضور در رقابت های لیگ برتر سال آینده را دارند.
صنعت نفت فردا برای رسیدن به این هدف باید با شهرداری اردبیل خارج از خانه پیکار کند.شهرداری ۱۷ امتیازی است و در رده ۱۶ جدول قرار دارد و بازی هفته قبل خود مقابل آلومینیوم اراک را با سه گل واگذار کرد. این تیم بعد از داماش بیشترین گل خورده را دریافت کرده و جزو تیم هایی است که با ۷ شکست، بیشترین باخت را تا اینجای رقابت ها در کارنامه دارد.
صنعت نفت نیز که با ۲۱ امتیاز در مکان هفتم جای دارد بعد از این دیدار باید در خانه به مصاف داماش گیلان برود که وضعیتی مشابه شهرداری اردبیل دارد.
بعد از آن باید در شیراز به مصاف فجر برود که در صورت شکست دادن رقبای هفته ۱۷ و ۱۸ یعنی شهرداری و داماش ، این بازی می تواند یک بازی شش امتیازی لقب بگیرد و در صورت متوقف کردن نماینده شیراز ، فاصله خود را با صدر جدول کاهش دهد.
ایرانجوان بوشهر ، حریف بعدی صنعت است که می تواند تکمیل کننده خیز ۱۲ امتیازی صنعت نفت باشد.ایرانجوان هم تاکنون بهتر از صنعت نشان نداده و نمی تواند حریف بزرگی برای نماینده فوتبال آبادان باشد.
این تور فوتبالی و چهار هفته ای شاگردان مانوئل می تواند به بهبود وضعیت این تیم کمک بزرگی کند در غیر اینصورت باید کار صنعت نفت را برای صعود به لیگ برتر بسیار سخت و تا حدودی غیر ممکن دانست.
البته این نوع نگاه خوش بینانه به موفقیت صنعت، تنها در صورتی قابل تحقق است که جوانان این تیم با درک شرایط رقابت ها ، تنها به کسب امتیاز و برتری بر حریفان خود فکر کنند و به چیزی کمتر از این قانع نشوند.
امیدواریم فوتبال آبادان خیرهای خوبی به خود بشنود و هواداران متعصب و دوست داشتنی این تیم بعد از این با رضایت و اطمینان بیشتری به تماشای بازی های این باشگاه قدیمی و پر طرفدار بنشینند.
اما هفته هفدهم لیگ دسته اول فوتبال عصر فردا با برگزاری ۱۰ دیدار آغاز خواهد شد.
در این هفته تیم صدرنشین فجرسپاسی میزبان فولاد یزد خواهد بود. شیرازی‌ها با ۳۵ امتیاز در رده اول قرار دارند و در این هفته به مصاف تیم رده دهمی جدول خواهند رفت. شاگردان علی کلانتری به دنبال پیروزی مقابل حریف یزدی خود هستند تا صدر جدول را حفظ کنند.
در دیگر دیدار تیم پیکان میهمان پاس خواهد بود. شاگردان علیرضا مرزبان با ۳۳ امتیاز در رده دوم قرار دارند و در این هفته به مصاف تیم قعرنشین و بحران‌زده پاس خواهند رفت. پیکانی‌ها در این هفته به دنبال پیروزی مقابل حریف خود و لغزش فجرسپاسی مقابل فولاد یزد هستند تا به صدر جدول صعود کنند.
برنامه و اسامی داوران هفته هفدهم لیگ دسته اول فوتبال به این شرح است:
دوشنبه ۹ آذر ۹۴
نساجی مازندران – گل گهر سیرجان / ساعت ۱۴، ورزشگاه شهید وطنی قائم شهر
حسین زیادی- فرهاد فرهادپور- فرزاد عبداللهی- میلاد بای، ناظر داوری: حبیب اله شیرازی
داماش گیلان – آلومینیوم اراک / ساعت ۱۴:۱۵، ورزشگاه شهید عضدی رشت
شاهو اصلانی- کورش کریمی- کاوه بهمنی- سعید لهراسبی، ناظر داوری: محمد پیروزرام
گیتی پسند اصفهان – ماشین سازی تبریز / ساعت ۱۴:۱۵، ورزشگاه آرارات اصفهان
علی صفایی- بابک عباسقلی زاده- صابر مطلق- امیر عرب براقی، ناظر داوری: ایرج نظری
مس کرمان – خونه به خونه بابل / ساعت ۱۴:۱۵، ورزشگاه امام علی کرمان
احمد صالحی- جلیل شعرانی- حسین مرادی- انور دورانی، ناظر داوری: عباس شهرجو
فجر سپاسی شیراز – فولاد یزد / ساعت ۱۴:۱۵، ورزشگاه حافظیه شیراز
جواد محمدی- جهانبخش آرمان- فرهاد خوشنواز- علیرضا جلالی، ناظر داوری: محمدرضا اسحاقیان
شهرداری اردبیل – صنعت نفت آبادان / ساعت ۱۴:۱۵، ورزشگاه تختی اردبیل
رضا عادل- سخاوت سلیمان نژاد- مجید ویشگاهی- صائب گلی، ناظر داوری: ابوطالب طاهریان
پارسه تهران – مس رفسنجان / ساعت ۱۴:۱۵، ورزشگاه صنایع دفاع تهران
محمدباقر پورباقر- حمید کنعانی- جواد مداح- مهدی اجاقی، ناظر داوری: حسین عسگری
پاس همدان – پیکان تهران / ساعت ۱۴:۱۵، ورزشگاه قدس همدان
شاهین حاج بابایی- تورج عیوض محمدی- احمد کاظملو- سعید باهنر، ناظر داوری: صادق نوری
ایرانجوان بوشهر – خیبر خرم‌آباد / ساعت ۱۴:۳۰، ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر
محمدرضا فغانی- علی اکبر نوری- حافظ عظیمی- ایمان کهیش، ناظر داوری: خداداد افشاریان
نفت مسجد سلیمان – آلومینیوم هرمزگان / ساعت ۱۴:۳۰، ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان
کوپال ناظمی- امراله طراح- رضا حیدری- وحید ملکی، ناظر داوری: صفدر احمدی