تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۹:۱۷:۰۹
کد مطلب : 60851
حجت‌الاسلام شهیدی محلاتی مطرح کرد

صنعت نفت را مدیون مقاومت مردم آبادانیم/اجرای‌ طرح سپاس برای پاسداشت خانواده شهدا‌

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از اجرای طرح سپاس برای پاسداشت خانواده شهدا در کشور خبر داد و گفت: همه مسئولان را موظف کردیم تا با خانواده‌های معظم شهدا دیدار و ملاقات داشته باشند که رئیس جمهور از این مسئله استقبال کردند.

 به گزارش  عصر آبادان، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی شهیدی محلاتی عصر امروز در مراسم ششمین یادواره شهید تندگویان و یک‌هزار و ۴۹ شهید صنعت نفت در آبادان با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز رحلت پیامبر اکرم اسلام، امام حسن مجتبی و حضرت ثامن‌الحجج (ع) از حضور در شهر آبادان ابراز خرسندی کرد و اظهار کرد: شهید واژه‌ای مقدس در فرهنگ جامعه ما به شمار می‌رود و مردم ایران مدیون و مرهون خون شهیدان هستند.

وی ادامه داد: شهید کسی است که اعتقادات و همه هستی خود را در طبق اخلاص گذاشته و تقدیم پروردگار می‌کند.

معاون رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: هر کس به جامعه بشری خدمت کند جامعه مدیون اوست و آسایش و آرامش امروز ما مرهون خون شهیدان والامقام ‌است.

شهیدی‌محلاتی تاکید کرد: دشمن بعثی می‌دانست که سقوط آبادان یعنی سقوط اهواز و اگر اهواز سقوط می‌کرد سقوط تهران هم محتمل بود، اما این مردم آبادان بودند که با مقاومت خود هم صنعت نفت را اداره کردند هم از آبادان قهرمان دفاع کردند.

وی افزود: مردم آبادان شاخصه‌های ماندگاری را در تاریخ ایران از خود به جای گذاشته‌اند و گوشه‌ای از این رنج‌ها را باید در کتاب «من زنده‌ام» خانم معصومه آباد خواند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگر‌ان ‌یادآور شد: اگر امروز از ثبات و امنیت برخوردار هستیم، اگر رهبر ما از فرهنگ ایثار و سخن می‌گوید و اگر رئیس جمهور در قلب آمریکا با آن صلابت سخن می‌گوید، از برکت خون شهداست.

شهیدی اظهار کرد: این یادواره‌ها گوشه کوچکی از رشادت‌های رزمندگان اسلام را به نمایش می‌گذارد و در راستای اطاعت از امر رهبری و تکریم خانواده‌های شهدا، طرح سپاس را راه‌اندازی کردیم و همه مسئولان را موظف کردیم تا با خانواده‌های معظم شهدا دیدار و ملاقات داشته باشند که رئیس جمهور از این مسئله استقبال کرده‌اند و این دیدار‌ها را روحیه‌بخش عنوان کرده‌اند.

معاون رئیس جمهور یادآور شد: ۶۴ خانواده دارای پنج شهید، ۸۶ خانواده دارای چهار شهید و ۷ هزار خانواده دارای سه شهید در کشور وجود دارند.

وی خاطر نشان کرد: در جامعه امروزی ما جانبازانی وجود دارد که حقیقتا شرمنده آ‌نها می‌شویم وقتی به دیدار آن‌ها می‌رویم، باید درک کرد که با هیچ چیز نمی‌توان زحمات و مشقات جانبازان را اجر نهاد جز اینکه از آنان درس بگیریم.

منبع: فارس