تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۲:۱۷:۴۰
کد مطلب : 75978

ضرب‌و‌شتم پیرمرد معترض در جلسه سخنرانی موسوی لاری

گردهمایی بزرگ اصلاح‌ طلبان استان کرمان با حاشیه‌های قابل‌ توجهی از جمله ضرب و شتم پیرمرد معترض به فتنه تا تلاش برای گرفتن ضبط‌ صوت یک خبرنگار همراه بود.

گردهمایی اصلاح‌طلبان استان کرمان با عنوان از اسفند تا اسفند در حالی در خانه شهر کرمان برگزار شد که با حاشیه‌های قابل توجهی همراه بود.

در این نشست زمانی که سید عبدالواحد موسوی‌لاری وزیر کشور دولت اصلاحات درباره ویژگی‌های اصلاح‌طلبان گفت: اگر عنوان اصلاح‌طلبی را پذیرا شدیم به‌ معنای شکستن ساختارهای نظام نیست و اصلاح‌طلب ساختارشکن نیست، یک پیرمرد در جواب این سخنان گفت، «پس چه کسانی بودند که فتنه را ایجاد کردند».
در این هنگام یکی از جوانان اصلاح‌طلب که پشت سر این پیرمرد نشسته بود از جای برخاست و از پشت سر به وی حمله کرد و او را مورد ضرب و شتم قرار داد. همچنین چند نفر دیگر از اصلاح‌طلبان این فرد را مورد ضرب و شتم قرار دادند و سپس وی را در حالی که شعار مرگ بر فتنه‌گر سر می‌داد، کشان‌کشان به خارج از تالار خانه شهر کرمان بردند.
در حالی که پیرمرد معترض به فتنه شعار مرگ بر فتنه‌گر سر می‌داد، تعدادی از حاضران در جلسه هم شعار درورد بر خاتمی سردادند با این وجود موسوی‌لاری از حاضران خواست که شعار ندهند و همگان را به سکوت دعوت کرد.
همچنین دو نفر از روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب کرمان در زمان ضرب و شتم پیرمرد معترض به فتنه با بالا و پایین پریدن در جلوی دوربین عکاسان قصد داشتند مانع عکسبرداری از این صحنه‌های زشت و زننده شوند.

 

سیدحسین مرعشی از سران اصلاحات هم در همایش اصلاح‌طلبان حضور داشت، خبرنگار فارس از وی خواست تا نظر خود درباره ضرب و شتم صورت گرفته در این جلسه را بیان کند.
وی در پاسخ گفت: توصیه من این است که همه از خشونت دوری کنند و در ضمن کسی هم جلسه مردم را به‌هم نزد، زیرا خدا را خوش نمی‌آید. مرعشی همچنین در پاسخ به این سئوال خبرنگار فارس که آیا سخنرانی شما در این همایش لغو شد، اضافه کرد: برنامه سخنرانی برای من در این همایش پیش‌بینی نشده بود.
با توجه به اینکه تعدادی از اصلاح‌طلبان در هنگام مصاحبه خبرنگار فارس در اطراف مرعشی حضور داشتند، زمانی که خبرنگار فارس بحث ضرب و شتم پیرمرد معترض به فتنه را مطرح کرد، این افراد بر آشفتند و با حالت عصبی و خشونت‌آمیز با این جمله که هیچ ضرب و شتمی نبود سعی در کتمان واقعیت داشتند.
اما وقتی خبرنگار فارس به آنها گفت، من پشت سر پیرمرد و ضاربان وی نشسته بودم، یکی از اصلاح‌طلبان که لباس محلی به تن داشت از پشت سر قصد گرفتن ضبط صوت خبرنگار فارس را داشت که مرعشی از حرکت وی دلخور شد و با ناراحتی دستش را پس زد و از او خواست، اجازه دهد، مصاحبه انجام شود. جالب اینکه موسوی‌لاری در ادامه سخنان خود بدون اشاره به ضرب و شتم صورت گرفته در همایش اصلاح‌طلبان در کرمان تاکید کرد: اگر می‌گوییم، اصلاحات یعنی روش‌هایی که برای رسیدن به اخلاق مورد نظر و مطلوب به‌کار می‌گیریم.
وزیر کشور دولت اصلاحات عنوان کرد: اصلاح‌طلب باید از افراط، تفریط و پرخاشگری اجتناب کند و جریان اصلاح‌طلبی باید مراقب باشد مسیر درست در جامعه مسیر عاری از خشونت است.
موسوی‌لاری اجتناب از افراط و تفریط را مسیر اصلاح‌طلبی خواند و تصریح کرد: افراط و تفریط ممکن است برای ما مشکل ایجاد کند و سد توسعه شود.

 

منبع: جام نیوز