تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۹:۲۸:۰۹
کد مطلب : 114814

ضرب الاجل برای تاسیس وزارتخانه رفاه گاو! +تصاویر

شاخه حمایت از گاو شورای جهانی هندو(وی.اچ.پی) به دولت نارندرا مودی ، نخست وزیر هند برای تشکیل وزارتخانه جداگانه ای برای تضمین رفاه گاوها فشار وارد کرده است.

خبرگزاری ایرنا: این شورا خواستار تعیین ضرب الاجلی برای تشکیل وزارتخانه رفاه گاو برای حمایت از نسل گاو دراین کشور است .

این خواسته از سوی شورای جهانی هندو با توجه به قول نارندرا مودی در خصوص تشکیل این وزارتخانه درخواست شده است .

سال گذشته نیز یک گروه حامی گاوها در شهر دهلی نو هند در اعتراض به افزایش کشتار و صادرات گاو از این کشور، خواستار تشکیل وزارت خانه گاو بمنظور حفظ حقوق و جلوگیری از کشتار بی رویه این حیوان شدند.

وزارتخانه رفاه گاو

در آئین هندو، علاوه برخدایان فراوانی که وجود دارد حیواناتی مانند بوزینه ،میمون ،مار و در راس آنها گاو از قداست بالایی برخوردار است .

این قداست باعث شده که کشتن و خوردن گوشت این حیوان بمنزله کشتن و خوردن انسان و از گناهان بسیار بزرگ شمرده شود، این عمل خود یکی از علل دشمنی و جدائی بین هندوها و مسلمانان می باشد.

وزارتخانه رفاه گاو

در عید قربان در سال ۱۹۵۸ میلادی در شهرمیرت تعدادی مسلمان در یک گاری مقداری گوشت های قربانی را می بردند که هندوها به مسلمانان حمله برده و نبردی شدید میان آنان رخ داد. در این حادثه جمعی کشته و گروهی مجروح شدند.

ضرب الاجل برای تاسیس وزارتخانه رفاه گاو! +تصاویر

در هندوستان احترام به گاو به حدی است که گاهی اگر گاوی در وسط خیابان بخوابد، صف های طویلی از اتومبیل ها و اتوبوس ها تشکیل می شود، بدون آنکه کسی حق داشته باشد که گاو را از سر راه مردم حرکت دهد و حتی پلیس هم چنین اجازه ای ندارد! تا اینکه گاو از سر راه با خیال راحت برخیزد و راه را برای اتومبیل ها باز کند.

ضرب الاجل برای تاسیس وزارتخانه رفاه گاو! +تصاویر

در هند تقریبا ۱۵۰ میلیون گاو، و ۴۰ میلیون میمون،بوزینه وجود دارد.