تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۱:۱۹
کد مطلب : 54602
رئیس شورای شهر آبادان تاکید کرد

ضرورت بسترسازی فضای شهری آبادان برای استقبال از مسابقات جهانی کشتی فرنگی

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان بر ضرورت بسترسازی و مناسب‌سازی فضای شهری برای استقبال از این رویداد ورزشی بزرگ مسابقات جهانی کشتی فرنگی تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: ضرورت بسترسازی فضای شهری آبادان برای استقبال از مسابقات جهانی کشتی فرنگی

به گزارش عصر آبادان، حمید حنظل عیدانی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری مسابقات کشتی فرنگی لیگ باشگاه‌های جهان در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان اظهار کرد: برگزاری این مسابقات فرصت مناسبی بوده که در اختیار کشور، خوزستان و به ویژه شهر پرآوازه و جهانی آبادان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: برای این منظور ضروری ا‌ست تا مدیران ملی در کنار مدیران استانی و منطقه‌ای در برپایی هر چه بهتر و مطلوب‌تر این مسابقات کمک و حمایت جدی کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد اروند نیز در کنار فرمانداری ویژه شهرستان و سایر مدیران محلی تلاش کند تا ضمن حمایت از اجرای خوب این مسابقات، نسبت به ارائه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این منطقه در سطح جهانی بهره لازم را ببرد.

حنظل‌عیدانی یادآور شد: مردم آبادان با میزبانی خوب و ارزشمند خود از مسابقات کشتی فرنگی لیگ باشگاه‌های جهان بار دیگر شایستگی و لیاقت خود برای مطرح شدن به عنوان نخستین‌ها و این‌بار در سطح جهانی را نشان خواهند داد.

وی با تاکید بر ضرورت بسترسازی و مناسب‌سازی فضای شهری برای استقبال از این رویداد ورزشی بزرگ در آبادان گفت: لازم است تا ضمن همکاری و همراهی تمام دستگاه‌های اجرایی در راستای همگرایی و اعتلای نام و جایگاه شهرستان آبادان، از این فرصت برای صدور فرهنگ ایرانی اسلامی به جهان بهترین بهره را ببریم.

حنظل‌عیدانی افزود: در این راستا نقش رسانه‌ها اعم از نوشتاری، شنیداری و دیداری در تبیین ظرفیت‌های فرهنگی و بیان پتانسیل‌های موجود در منطقه قابل توجه است.

وی ابراز امیدواری کرد تا در سایه امنیت پایدار نظام مقدس جمهوری اسلامی این گونه آئین‌ها در سطوح مختلف جهانی در آبادان که ظرفیت منطقه آزاد را در بردارد به طور مستمر اجرا شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با بیان اینکه باید همگان بکوشیم تا ظرفیت‌های لازم برای اجرای این گونه برنامه‌ها ایجاد و توسعه یابد تصریح کرد: باید از فرصت پیش آمده در راستای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی با ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری نیز استفاده شود.

حنظل‌عیدانی با قدردانی از تصمیم استاندار خوزستان برای انتخاب شهر نخستین‌ها برای میزبانی این مسابقات یادآور شد: آبادانی به جهان نشان خواهند داد که میزبانی بسیار خوب برای این رویداد بزرگ جهانی هستند.

وی در پایان عنوان کرد: برگزاری مسابقات جهانی کشتی فرنگی لیگ باشگاه‌های جهان در شهر نخستین‌ها آبادان افتخار بزرگی است که نصیب مردم دوست داشتنی، مهربان و مهمان‌نواز آبادانی شده است.

منبع: فارس