تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۱:۵۶:۳۲
کد مطلب : 44652
فرماندار ویژه آبادان خواستار شد

ضرورت تلاش شهرداری‌های آبادان، اروندکنار و چوئبده برای فضاسازی تبلیغاتی ۵ مهر

فرماندار ویژه آبادان بر ضرورت تلاش شهرداری‌های آبادان، اروندکنار و چوئبده برای فضاسازی تبلیغاتی پنجم مهر تأکید کرد.

به گزارش عصر آبادان، عزیزالله شهبازی یکشنبه ‌شب در جلسه ستاد هماهنگی برگزاری آئین هفته دفاع مقدس و پنجم مهر سالروز شکست حصر آبادان در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه شهرستان با اشاره به نامگذاری امسال تحت عنوان «سال اقتصاد و فرهنگ با عزمی ملی و مدیریت جهادی» از سوی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: باید از فرصتی که به مناسبت سالروز حماسه شکست حصر آبادان به عنوان یک رخداد فرهنگی بزرگ و مهم ایجاد شده به بهترین نحو ممکن برای معرفی رشادت‌ها، ایثارگری‌ها و مقاومت‌های مردم و رزمندگان در زمان حصر آبادان استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه بخش عظیمی از اعتبار و ابهت استکبار جهانی که در پس پرده حمایت از رژیم حزب بعث وجود داشت در مقاومت مردمی آبادان از بین رفت، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس نه تنها ارزش‌های انقلاب کمرنگ نشد؛ بلکه با حضور جوانان در عرصه دفاع جانانه از کیان جمهوری اسلامی، نمود عینی و گستره جهانی یافت.

فرماندار ویژه آبادان با بیان اینکه در مسیر حفاظت از کیان جمهوری اسلامی و پیروزی رزمندگان اسلام بر رژیم بعث عراق، افراد بزرگ و گرانقدری جان خود را فدای نظام و انقلاب کردند که تعدادشان در آبادان کم نبوده است، یادآور شد: رشادت‌ها و پایمردی‌های مردم می‌تواند پشتوانه بسیار خوبی برای ادامه شعارهایی که در سال ۵۷ داده شد، باشد.

* استفاده مطلوب از ظرفیت رسانه‌ها برای انعکاس ۵ مهر

این مسئول با بیان اینکه باید برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس بکوشیم، اضافه کرد: برای این منظور باید از ظرفیت رسانه‌ها برای انعکاس جانفشانی‌ها و ایثارگری‌های مردم آبادان و رزمندگان در دوران دفاع مقدس استفاده مناسبی صورت گیرد.

شهبازی با بیان اینکه فرزندان آبادان به دشمن اجازه ندادند تا حلاوت تصرف شهر را پس از محاصره آن بچشد، تأکید کرد: باید روز پنجم مهر سالروز شکست حصر آبادان به عنوان سرآغاز پیروزی‌های بعدی رزمندگان اسلام در سایر عملیات‌ها را به مردم معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه شکست حصر آبادان رخداد عظیمی است که نیاز به زنده نگه داشتن دارد، بر ضرورت تلاش شهرداری‌های آبادان، اروندکنار و چوئبده برای فضاسازی تبلیغاتی در سطح شهر تأکید کرد و عنوان داشت: پنج مهر مسیر و سرنوشت جنگ تحمیلی را تغییر داد، بنابراین باید برای زنده نگه داشتن این رخداد بزرگ گام‌های مؤثرتر و بهتری برداشته شود.

فرماندار ویژه آبادان در پایان بیان کرد: تشکل‌های مردم‌نهاد باید برای معرفی حماسه پنج مهر به سایر شهرهای کشور و حتی دنیا ورود پیدا کنند.
منبع:فارس

  1. احمد می‌گه:

    روز که راهپیمایی و رسانه ای مردم رو میشانید ولی وقتی مردم مشکل دارند تمام درها رو بسوی مردم یم بینید مشکلاتشون رو بدتر می کنید ولی وقتی که راهپیمایی میشه اعلام یمی کنید که مردم باید در مسیر حرکت کنند تا رسانه یا شود