تاریخ انتشار خبر: ۷ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۱:۳۰
کد مطلب : 26983

ضیافت پادشاه شیعه‌ستیز با اوباما+تصاویر

«باراک اوباما» که اولین رییس‌جمهوری آمریکا طی ۵۰ سال گذشته است که به مالزی می‌رود در یک ضیافت شام به میزبانی سلطان عبدالحلیم معظم شاه پادشاه مالزی در کاخ ملی این کشور شرکت کرد.

رییس‌جمهور آمریکا روز شنبه در چارچوب سفری سه روزه با هدف تقویت مناسبات تجاری و امنیتی با مالزی وارد این کشور شد.

«باراک اوباما» که اولین رییس‌جمهوری آمریکا طی ۵۰ سال گذشته است که به مالزی می‌رود در یک ضیافت شام به میزبانی سلطان عبدالحلیم معظم شاه پادشاه مالزی که ۶۰۰ تن حضور داشتند در کاخ ملی این کشور شرکت کرد.

رییس جمهور آمریکا که بخشی از دوران کودکی خود را در اندونزی زندگی کرده در این ضیافت شام از علاقه شدید مادرش به باتیک (نوعی لباس مرسوم در مالزی و اندونزی) صحبت کرد.

وی تاکید کرد: آمریکا و مالزی می‌توانند از تنوع قومی و مذهبی مردم خود قدرت بگیرند.

سلطان عبدالحلیم معظم شاه نیز از رییس جمهور آمریکا به خاطر پشتیبانی آمریکا از مالزی در جست‌وجوی هواپیمای مفقود شده مالزیایی که در ماه مارس با ۲۳۹ مسافر مفقود شد، تشکر کرد.

پادشاه مالزی همچنین از همکاری آمریکا با مالزی برای پیشبرد اهداف مشترک قدردانی کرد.

گفتنی است پادشاه مالزی مدتی است که با ابراز نگرانی از افزایش جدی شیوع ایدئولوژی شیعی در مالزی به ویژه ایالت کداه از تمامی نهادهای مرتبط خواسته است تا با تمام قوا موضوع شیوع مذهب شیعه در مالزی را مورد بررسی قرار دهند.

وی خواستار مجازات شدیدی برای آن‌هایی که به گسترش آموزه‌های شیعی در مالزی اقدام می‌کنند، شده است.

باراک اوباما روز گذشته برای دیداری سه روزه وارد کوالالامپور پایتخت مالزی شده و این سفر که قرار بود در اکتبر سال گذشته انجام شود، نخستین سفر یک رئیس جمهوری آمریکا به مالزی از سال ۱۹۶۶ تا کنون به شمار می‌رود.

منبع: ابنا