تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۵:۲۸:۱۹
کد مطلب : 85795
در تربت جام؛

طاهره کوچولو در زیر خروارها خاک جان داد

بی‌توجهی راننده کامیون در تخلیه خاک در باغ، مرگ تلخ دختر خردسال را رقم زد.

به نقل از جام‌جم، طاهره عروسکش را برداشت و از اتاق بیرون رفت. آن روز همه اعضای خانواده داخل باغ بودند. روز از نیمه گذشته بود که یک کمپرسی وارد باغ شد. بار خاک آورده بود، پدر خانواده می‌خواست اتاق دیگری هم داخل باغ بسازد تا هر موقع برای تفریح به آنجا می‌آیند مشکل کمبود جا نداشته باشند. خودرو، بار خاک را تخلیه کرد و از محل خارج شد. ده دقیقه بعد مرد جوان برای صرف ناهار به داخل اتاق رفت و متوجه شد دختر کوچولویش نیست. او و همسرش باغ را برای یافتن دختر کوچولو جستجو کردند اما هیچ اثری از طاهره نبود.

 

پسر کوچولویی که همبازی طاهره بود تپه خاکی را نشان می‌داد و در اطراف آن می‌چرخید. مرد جوان با ترس و وحشت خاک‌ها را جابه‌جا کرد. لحظاتی بعد جنازه دختر کوچولو از زیر خاک نمایان شد. با گزارش حادثه به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تربت‌جام، ماموران انتظامی و نیروهای امدادی در محل حاضر و امدادگران در معاینات اولیه خود مرگ طاهره را اعلام کردند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان تربت‌جام در این باره گفت: جسد دختر کوچولو پس از انجام تشریفات قانونی، روز شنبه در حالی به آغوش خاک سپرده شد که پدر و مادرش زانو زده بودند و بر سر آرامگاه پاره تن خود همچون ابر بهاری اشک می‌ریختند.

 

سرهنگ مختاری ادامه داد: متاسفانه بی‌توجهی والدین در مراقبت از کودکشان و همچنین سهل‌انگاری راننده کامیون حادثه‌ای تاسف‌بار و غیرقابل جبران را رقم زده است. طاهره که هنگام تخلیه بار خاک بازیگوشی می‌کرد ناگهان به پشت کامیون دوید و زیر خرواری از خاک مدفون شد.

 

وی خاطرنشان کرد: با گرم شدن هوا، خانواده‌ها برای تفریح و سرگرمی به بیرون شهر می‌روند. بچه‌ها نیز با نشاط و شادابی بازی می‌کنند و لذت می‌برند.

پدران و مادران باید مراقبت آگاهانه و مواظبت بیشتری از فرزندان خود داشته باشند تا از وقوع چنین حوادثی پیشگیری شود.