تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۴:۴۰:۴۱
کد مطلب : 18518

طرح بسیج سلامت در آبادان اجرا می‌شود

معاون دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: طرح بسیج سلامت از ابتدای اسفندماه در این شهرستان اجرا می‌شود.

عصر ابادان – مرتضی جعفری امروز در آبادان اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن در آستانه پایان سال و حضور مهمانان نوروزی و کاروان‌های راهیان نور در استان خوزستان و شهر آبادان برنامه‌هایی در راستای ارتقای ضریب بهداشتی در شهرستان اجرا می‌شود.

وی افزود: یکی از این طرح‌ها بسیج سلامت است که از اول اسفندماه آغاز خواهد و تا نیمه فروردین ماه نیز ادامه خواهد داشت.

معاون دانشکده علوم پزشکی آبادان ادامه داد: این طرح با همکاری اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی و دیگر نهادهای شهرستان مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

جعفری تصریح‌ کرد: سرکشی از واحدهای عرضه مواد غذایی و بررسی وضعیت بهداشتی بازارهای سطح شهر از مهم‌ترین برنامه‌های این طرح است.

وی اضافه ‌کرد: بعضاً مشاهده شده است که  افرادی اقدام به توزیع مواد غذایی می‌کنند که از تاریخ مصرف آنها دو تا چهار روز بیشتر باقی نمانده است.

معاون دانشکده علوم پزشکی آبادان خاطرنشان‌ کرد: بیشتر این مواد غذایی به وسیله دوره‌گردها در سطح بازار عرضه می‌شود که باید جلوی آن گرفته شود.

وی افزود: برخورد با فروشندگان مرغ زنده در سطح شهر نیز از دیگر اقداماتی است باید در این زمینه انجام گیرد.

این مسئول ادامه داد: یکی از موارد دیگر مهم در این خصوص نظافت بازارهای عرضه ماهی و میگوست که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی تصریح‌ کرد: این بازارها در طول ایام نوروزی پذیرای جمعیت زیادی از مهمانان است که برای خرید به آنها مراجعه می‌کنند و باید نسبت به نظافت و بهداشت آنها با دقت بیشتری عمل کرد.

 

 

فارس