تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۸:۳۶
کد مطلب : 55264

طلاهایتان را مطابق رنگ مورد علاقه خود سفارش دهید/ رنگی کردن زیورآلات به کمک فناوری نانو

یک محقق ایرانی موفق به راه اندازی خط پوشش دهی زیورآلات با پوشش نانو سرامیک شد که می‌توان از این طریق فلزاتی همچون طلا را با رنگ های مختلف آبکاری کرد.

زهرا عسگری پور فارغ التحصیل دانشگاه امیرکبیر و ایده پرداز راه اندازی خط پوشش‌دهی زیورآلات با پوشش نانو سرامیک، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: از آنجایی که علاقه به زیور آلات و تنوع در این زمینه در عموم مردم افزایش پیدا کرده، به فکر راه اندازی خط تولید زیورآلات متنوع در رنگ های مختلف با استفاده از فناوری نانو افتادم.

وی عنوان کرد: اکنون از پوشش های رنگی متالیک که با محدودیت رنگی مواجه هستند،استفاده می شود که جذابیت چندانی در مخاطبان بر نمی انگیزد.

عسگری پور با بیان اینکه  هدف از ایجاد پوشش های رنگی متالیک در کلیه طیف های رنگی با استفاده از تکنولوژی جدید آبکاری و محلول نانو است، اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی انجام شده پیش بینی می شود با ورود قوی به بازار آبکاری زیور آلات و یراق آلات، بتوان تمایل بازار هدف را جلب کرد و بنگاه های کوچک آبکاری با این تنوع مطلوب را در سراسر کشور ایجاد کرد، تا افراد امکان تغییر پوشش دهی زیورآلات خود را با توجه به سلیقه و مد روز داشته باشند.

عسگری پور با اشاره به اینکه این صنعت مختص طلا نیست، اظهار داشت: در این صنعت پوشش دهی قطعات فلزی می تواند شامل یراق آلات و زیورآلات با پوشش نانو کامپوزیتی باشد و فلزات دیگر هم از طریق این فناوری در رنگ های مختلف تولید شوند.