تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۶:۰۰:۲۰
کد مطلب : 65277

طلای سیاه به روز سیاه نشست

قیمت نفت برنت در بازارهای جهانی در ادامه روند کاهشی خود به ۵۰٫۳۵ دلار کاهش یافت و نفت آمریکا نیز وارد کانال ۴۰ دلاری شد.

قیمت نفت برنت در بازارهای جهانی در ادامه روند کاهشی خود به ۵۰٫۳۵ دلار کاهش یافت و نفت آمریکا نیز وارد کانال ۴۰ دلاری شد.

به نقل از رویترز، با توجه به اینکه رشد مبادلات تجاری جهانی به ضعیف‌ترین سطح در یک سال گذشته رسید و به اعتقاد تحلیلگران عرضه بیشتر به معنای کاهش بیشتر قیمت است، قیمت نفت در بازارهای جهانی رکورد جدیدی در کمترین رفم در ۵ و نیم سال اخیر زد.

بر اساس شاخص بازده جهانی تمامی صنایع جی‌پی‌مورگان، با کاهش سرعت توسعه تولیدات و خدمات صنعتی، سرعت رشد مبادلات تجاری در پایان سال ۲۰۱۴ به کمترین میزان در یک سال اخیر رسید.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۷۵ دلار کاهش ۵۰٫۳۵ دلار فروخته شد که کمترین رقم از ماه می ۲۰۰۹ به شمار می‌رود. هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با ۶۵ سنت کاهش ۴۷٫۲۸ دلار معامله شد که کمترین رقم از آوریل ۲۰۰۹ محسوب می‌شود.

با افزایش نگرانی‌ها در مورد اشباع بازار که قیمت را تحت فشار قرار داده است، بازارهای نفت برای چهارمین جلسه متوالی با سقوط قیمت مواجه هستند، بطوریکه در این هفته تقریبا ۱۰ درصد کاهش را تجربه کردند.

بانک «ای‌ان‌زد» در یادداشتی اعلام کرد، قیمت‌ها در کوتاه‌مدت کاهشی خواهد بود. درحالی‌که ما انتظار داریم که تولیدکنندگان نفت پرهزینه شیل، نخستین کسانی باشند که قیمت را کاهش می‌دهند اما بعید است، این امر تا نیمه ۲۰۱۵ رخ دهد.

منبع: فارس