تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۱:۰۲:۵۸
کد مطلب : 88588
مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان - روسیه

طلای نابِ جهان بر گردن سونامی/ عاشورزاده قهرمان جهان شد

فرزان عاشورزاده، تکواندوکار وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان، اولین طلای تیم ایران را در مسابقات جهانی دشت کرد.

به گزارش عصر آبادان، در ادامه بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی تکواندوی جهان (G12)، فرزان عاشورزاده نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان که اولین سابقه حضورش در این رقابتها را تجربه می کرد، در مرحله فینال این مسابقات به مصاف “سی محمد کتبی” از بلژیک (دارنده مدال برنز المپیک نوجوانان ۲۰۱۴) رفت و در پایان سه راند مبارزه زیبا و جذاب، تکنیک خود را به رخ تکواندوی جهان کشید و با نتیجه ۸ بر ۳ به برتری رسید تا با شایستگی هرچه تمام تر بر سکوی قهرمانی بایستد.دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی و نفر اول رنکینگ المپیک و جهان، پیش از این و در مرحله نیمه نهایی”روسلان پاسیف” از روسیه (دارنده مدال برنز قهرمانی اروپا) را در راند طلایی شکست داده بود.

در این وزن “شاو ژائو” از چین و “روسلان پاسیف” از روسیه مشترکا مدال برنز را به گردن آویختند.

تکواندوکار شایسته کشورمان روز گذشته و در مرحله مقدماتی این مسابقات، پس از یکدور استراحت، در اولین گام به مصاف “الماز توکتومف” از قرقیزستان رفت و در پایان راند دوم با نتیجه ۱۷-۳ به برتری رسید، در دومین مبارزه خود با نتیجه ۱۴ بر ۶ “چستر پرالتا” از اکوادور را شکست داد، در ادامه، برابر “نوتهاوی کلامپانگ” از تایلند با نتیجه ۱۱ بر یک پیروز از شیاپ چانگ خارج شد و در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف “کارلوس ناوارو” از مکزیک رفت و در پایان ۹ بر ۲ این بازیکن را شکست داد و با شایستگی راهی مرحله نیمه نهایی وزن دوم شد.

طلای نابِ جهان بر گردن سونامی/ عاشورزاده قهرمان جهان شد

در فینال وزن ۴۶- کیلوگرم زنان نیز، “پانیپاک تاناکیت” از تایلند در راند طلایی، “رمولدانوا” نماینده اوکراین را شکست داد و قهرمان شد. تکواندوکاران چین‌تایپه و برزیل نیز مدال برنز این وزن را کسب کردند.

این دوره از مسابقات از روز گذشته (سه شنبه) در ورزشگاه “تراکتور” شهر چلیابینسک و در ۸ وزن جهانی زنان و مردان با حضور ۸۷۵ تکواندوکار از ۱۳۶ کشور به میزبانی روس‌ها در حال برگزاری است و به مدت ۷ روز ادامه خواهد داشت.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان در تمامی اوزان و در بخش زنان در ۵ وزن حضور پیدا کرده است.

به نفرات اول این مسابقات ۱۲۰ امتیاز، نفرات دوم ۷۲ امتیاز و نفرات سوم ۴۳٫۲۰ امتیاز برای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی، در راستای کسب سهمیه المپیک ریو ۲۰۱۶ تعلق خواهد گرفت.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو