تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۰۰:۱۲:۴۲
کد مطلب : 32828
جام جهانی 2014 - برزیل

طلسم شکنی سوئیس در آخرین ثانیه‌ها با ۲ تعویض طلایی +جدول

تیم‌ ملی فوتبال سوئیس در نخستین بازی خود در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با دو تعویض طلایی بازی باخته مقابل اکوادور را با یک برد شیرین در آخرین دقیقه بازی عوض کرد.

پیروزی سوئیس در آخرین ثانیه‌ها با تعویض های طلایی +جدول در نخستین دیدار گروه E تیم‌های سوئیس و اکوادور از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه امشب به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری ۲-۱ شاگردان اوتمار هیتسفلد خاتمه یافت تا طلسم شکست ناپذیری تیم های آمریکای جنوبی برابر تیمهای اروپایی در جام بیستم شکسته شود. پیش از این برزیل و کلمبیا به ترتیب کرواسی و یونان را شکست داده بودند.

اِنر والنسیا (۲۲) برای اکوادور و مهمدی (۴۸) و صفروویچ (۳+۹۰) برای سوئیس گلزنی کردند.

نتایج کامل و جدول رده بندی جام جهانی ۲۰۱۴ را در اینجا ببینید

در دقیقه ۲۲ اکوادوری‌‌ها صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند، آیووی پشت این توپ ایستاد و در نهایت والنسیا توانست در میان مدافعان سوئیس بی‌دردسر بلند شود و با ضربه سر دروازه سرخپوشان را باز کند تا اکوادور یک بر صفر پیش بیفتد و نیمه نخست با همین نتیجه به پایان برسید.
در نیمه دوم بازی در سومین دقیقه سوئیس توانست در یک ضربه کرنر با گل مهمدی به تساوی برسد. این بازیکن در نیمه دوم به جای استوکر وارد میدان شد.

در ادامه این مسابقه در دقیقه ۸۰ روی ضربه خطا سوئیس صاحب یک موقعیت شد که به دیوار دفاعی برخورد کرد.

همچنین اکوادور در دقیقه ۸۶ صاحب یک ضربه شد که این موقعیت هم برای این تیم تبدیل به گل نشد.

در دقیقه ۷۰ برای اکوادور آرویو به جای کایسدو وارد زمین شد. همچنین سفروویچ در دقیقه ۷۵ به جای درمیک و در دقیقه ۷۷ روجاس به جای مونترو به بازی آمدند.

در حالی که بازی با تساوی رو به اتمام بود سوئیسی ها روی یک ضد حمله در سومین دقیقه از وقت های تلف شده توسط سفروویچ که به عنوان یار جانشین به میدان رفته بود گلزنی کرد تا قرمزها سه امتیاز حساس بگیرند.

در پایان این بازی ژردان شقیری، هافبک تیم ملی سوئیس که ۹۰ دقیقه در میدان حضور داشت و ۵۵ پاس داد و ۶ شوت به سمت دروازه اکوادور شلیک کرد به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد. 
دیگر دیدار این گروه از ساعت ۲۳:۳۰ امشب بین تیم‌های فرانسه و هندوراس برگزار می‌شود.

جدول رده بندی گروه E

ردیف تیم بازی ها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ سوئیس ۱ ۱ ۰ ۰ ۲ ۱ ۱ ۳
۲ هندوراس ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰
۳ فرانسه ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰
۴ اکوادور ۱ ۰ ۰ ۱ ۱ ۲ ۰