تاریخ انتشار خبر: ۲ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۷:۵۴:۰۴
کد مطلب : 125428

طوفان تغییرات در خوزستان؛ تغییر ۱۷ مدیر ارشد در ۵ ماه

در ۵ ماه گذشته استان خوزستان شاهد تغییر استاندار، فرمانداران و مدیران کل بوده است.

 رهیاب، طوفان تغییرات مدیریتی در خوزستان را عبدالحسن مقتدایی آغاز کرد. استاندار پیشین خوزستان در نوزدهم و بیستم اردیبهشت‌ماه ۱۶ نفر از مدیران استانداری، فرمانداران و بخشداران را جا به جا کرد. پس از این تغییرات بود که دولتی‌ها قید استاندار با تجربه خود را زدند و فرج الله خبیر، معاون سیاسی و اجتماعی وی را سرپرست استانداری کردند.

وقتی خبیر سرپرست استانداری خوزستان شد برخی از احکام مقتدایی مانند انتصاب عبدالرضا سعیدی‌نیا به عنوان فرماندار حمیدیه، نادر عمیدزاده به عنوان سرپرست فرمانداری دشت‌آزادگان، مصطفی سمالی به عنوان فرماندار شوشتر، سید مهران رفیعی به عنوان فرماندار هندیجان و علی نیازی به عنوان مدیرکل دفتر فنی استانداری را اجرایی کرد اما ۱۱ حکم مقتدایی را لغو کرد.

در دوران سرپرستی خبیر ۶ تغییر در استانداری انجام شد. «هومن خورشید» به عنوان مسئول روابط عمومی استانداری خوزستان منصوب شد و حمیدرضا گودرزی از فرمانداری اندیمشک به اداره‌کل امنیتی انتظامی استانداری کوچ کرد. جهانگیری که مدتی به عنوان سرپرست اداره‌کل سیاسی استانداری بود به‌عنوان فرماندار اندیمشک منصوب و حبیب فضل‌الله پور نیز به جای او به عنوان رئیس اداره‌کل سیاسی انتخاب شد.

اما دوران خبیر به عنوان سرپرست استانداری خوزستان هم به سرعت تمام شد و غلامرضا شریعتی جای او را گرفت. شریعتی در ابتدا دست به مهره‌های پیشین نزد اما رفته رفته بر اوضاع مسلط شد و در نخستین قدم دو معاون خود را تغییر داد. استاندار خوزستان در حکمی «علی‌حسین حسین‌زاده» و «سید علی بحرینی» را به عنوان معاونان سیاسی – اجتماعی و اقتصادی خود منصوب کرد.

تغییرات شریعتی شامل فرمانداران شد؛ در فرمانداری ایذه آقاجان علیخانی‌پور تودیع و محسن بیرانوند معارفه و در هفتگل اسحاق مرادی به عنوان فراندار منصوب شد. از دیگر احکام استاندار جدید خوزستان می‌توان به صدور حکم برای مهدی قمشی به عنوان مشاور وی در امور آب و محیط زیست، پروانه ولوی به عنوان نماینده تام الاختیار استاندار در حوزه امور شهروندی و طیبه اسماعیلی به عنوان مشاور استاندار در حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد.

در حوزه مدیران کل نیز پس از روی کارآمدن شریعتی ۲ تغییر استان خوزستان انجام شد؛ نخست هوشمند صفائی از اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کنار گذاشته شد و سید نور محمدپور روی کار آمد. همچنین در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی محمد جوروند به جای همایون قنواتی روی کار آمد.