تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , تیر, ۱۳۹۵ | ۰۰:۴۵:۴۳
کد مطلب : 117208

طول پل دسترسی به بندر اروندکنار ۲۲ متر افزایش یافت

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان از اجرای طرح افزایش طول پل دسترسی به اسکله تجسس و نجات دریایی در بندر اروندکنار به ۴۲ متر خبر داد

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان از اجرای طرح افزایش طول پل دسترسی به اسکله تجسس و نجات دریایی در بندر اروندکنار به ۴۲ متر خبر داد.

رضا سفاری یکشنبه افزود:در این طرح که به منظور استفاده از شناورهای مجهز تجسس و نجات دریایی اجرا شده است، طول اسکله از ۲۰ متر به ۴۲ متر افزایش یافت.

وی مدت زمان اجرای این طرح را چهار ماه اعلام کرد و اظهار داشت:برای اجرای این طرح سه میلیارد و ۵۹۹ میلیون ریال هزینه شد.

سفاری همچنین از پیشرفت ۸۲ درصدی طرح تعمیرات اساسی پست برق و شبکه به PM در بندر آبادان خبر داد و بیان داشت:این طرح در خصوص تعمیرات پست‌های برق بندر آبادان و شبکه روشنایی است که تاکنون با پیشرفت چشمگیری همراه بوده و در حال انجام است.

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان اعتبار اجرای این طرح را ۶ میلیارد و ۸۲۹ میلیون ریال اعلام کردو گفت:این طرح تاکنون با ۶۳ درصد ارزش ریالی و ۸۲ درصد رشد فیزیکی در حال انجام است.

بندر تجاری آبادان در ۴۵ کیلومتری جنوب آبادان و روبه روی شهر فاو عراق و در نزدیکی دهانه اروندرود قرار دارد.

در حال حاضر بندر اروندکنار دارای چهار اسکله صادراتی و وارداتی، تجسس و نجات و همچنین سوخت است که این موضوع در سهولت ورود و خروج شناور‌ها نقش بسزائی دارد.

بازارچه مرزی اروندکنار آبادان نهم شهریور ماه ۱۳۹۴با حضور عبدالحسن مقتدایی استاندار وقت خوزستان، فرماندار ویژه آبادان و جمعی از مسئولان استانی و محلی افتتاح شد.

این بازارچه در دو هزار متر مربع زیربنا و ۱۰ میلیارد ریال اعتبار در مجاورت بندر تجاری اروندکنار به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت.

۳۲ غرفه تجاری در دو طبقه در این بازارچه در نظر گرفته شده که ۱۰ غرفه برای تجار و بازرگانان عراقی و مابقی در اختیار تجار ایرانی با اولویت بومیان منطقه واگذار شده است.

مرجع / ایرنا