تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۴:۴۸
کد مطلب : 89069

طوماری که در نمایشگاه کتاب امضا شد+عکس

بازدیدکنندگان نمایشگاه بیست و هشتم کتاب تهران با امضای طوماری اشغال سرزمین فلسطین توسط صهیونیستها و تجاوز سعودی ها به یمن را محکوم کردند.

به گزارش عصر آبادان ، به ابتکار جمعیت دفاع از ملت فلسطین طوماری در اختیار بازدیدکنندگان بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران قرار گرفت که براساس آن بازدیدکنندگان همبستگی خود را با ملت فلسطین در محکومیت اشغال این سرزمین توسط صهیونیستها اعلام داشتند.
در بخشی از متن طومار مربوط به محکومیت اشغال فلسطین  که امضای آن با استقبال گرم بازدیدکنندگان روبرو شد، آمده است: ۲۵ اردیبهشت روز نکبت و روز تنفر جهانی از اسرائیل و اشغال سرزمین به هرشکل آن امری مذموم است که در آن بدیهی ترین حقوق ملت ان سرزمین پایمال شده است. ۶۷ سال پیش(۱۴ می ۱۹۴۸) برابر با ۲۵ اردیبهشت، فلسطین از طریق قتل عام گسترده و آواره سازی ملت فلسطین از به اشغال  صهیونیست‌ها در آمد  و از آن زمان تاکنون ملت فلسطین دور از خانه و کاشانه خود و در شرایط بسیار سخت آوارگی زندگی می کنند  و صهیونیست ها ، یهودیان را از اقصی نقاط جهان به فلسطین کوچاندند تا جایگزین این ملت باشند.
ما امضا کنندگان این طومار ضمن حمایت از مبارزات ازادی بخش ملت فلسطین ، مصرانه خواستار پایان اشغال ۶۷ ساله و بازگشت آوارگان فلسطین به خانه و کاشانه خود و پرداخت خسارت مادی و معنوی به این ملت هستیم.
در طومار مربوط به حمایت بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب از ملت یمن و محکومیت تجاوزات آل سعود نیز بر پایان یافتن هرچه سریعتر تجاوزات عربستان سعودی به مردم یمن تاکید شده است و از سکوت مجامع بین المللی خصوصا نهادهای حقوق بشری و سازمان ملل نسبت به این جنایات صورت گرفته توسط آمریکا، آل سعود و رژیم صهیونیستی در یمن انتقاد شده است.
طومار مربوط به یمن را گروهی از سازمان های مردم نهاد ایرانی در حوزه حمایت از نهضت های آزادی بخش از جمله موسسه وارثین تهیه کرده بودند.
طوماری که در نمایشگاه کتاب امضا شد+عکس

طوماری که در نمایشگاه کتاب امضا شد+عکس