تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , تیر, ۱۳۹۵ | ۲۳:۲۶:۵۴
کد مطلب : 119761

ظریف: برخی بدشان نمی‌آمد که کودتا قوت بگیرد

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: در جلسه غیرعلنی امروز مجلس وزیر امورخارجه عنوان کرد که برخی کشورها همچون عربستان و قطر بدشان نمی‌آمد که کودتا در ترکیه قوت بگیرد که این موضوع جای تأمل دارد.

ظریف: برخی بدشان نمی‌آمد که کودتا قوت بگیرد

اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز مجلس گفت: در جلسه غیرعلنی امروز محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه گزارشی از آخرین وضعیت ترکیه و کودتای رخ داده در این کشور به نمایندگان ارائه کرد و گفت که ما اولین کشوری بودیم که در ارتباط با کودتا در ترکیه اعلام موضع کردیم و نگرانی خود را از این مسئله ابراز داشتیم.

وی افزود: ظریف اظهار داشت که ما از مسیری که راه دموکراسی دنبال شود حمایت می‌کنیم و کودتا به هیچ وجه مورد تأیید ما نیست بلکه آن را تقبیح می‌کنیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: وزیر امورخارجه عنوان کرد که ما اولین کشوری بودیم که صراحتاً در خصوص ترکیه موضع‌مان را اعلام کردیم و دیگر کشورها یا سکوت کردند و یا اگر اعلام موضعی هم داشتند، به صورت ضمنی موضع خود را اعلام کردند و حمایت خود را از دموکراسی اعلام نداشتند.

رنجبرزاده خاطرنشان کرد: ظریف گفت که همه تشکیلات نظام در ارتباط با کودتای اخیر ترکیه همسو و همگرا عمل کردند و اوضاع ترکیه به طور دقیق بررسی می‌شد.

وی در پایان گفت: ظریف عنوان کرد که برخی کشورها همچون عربستان و قطر بدشان نمی‌آمد که کودتا در ترکیه قوت بگیرد که این موضوع جای تأمل دارد.