تاریخ انتشار خبر: ۹ , آذر, ۱۳۹۴ | ۰۳:۵۵:۴۷
کد مطلب : 104134
امام جمعه آبادان:

عاشورا به ما یاد داد برای آب، تن به ذلت ندهیم/مردم در انتخاب نمایندگان مجلس ، مرحوم مدرس را الگو قرار دهند

امام جمعه آبادان: مردم آبادان باید کسانی را که انتخاب کنند کخ مشی و منطق مدرسی داشته باشند.

IMG_1465-2

به گزارش عصر آبادان ؛ حجت الاسلام المسلمین ابراهیمی امام جمعه آبادان با گرامی خواندن یاد و خاطره مرحوم مدرس و با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت: مردم که بنا دارند عصاره ملت یعنی نمایندگان مجلس را انتخاب کنند و راهی مجلس کنند باید به نگاه مرحوم مدرس در این زمینه توجه کنند وکسانی را که انتخاب می کنند باید مشی و منطق مدرسی داشته باشند.
وی افزود: مرحوم مدرس سازش ناپذیر و مقاوم و شجاع در مقابل اجانب بود.وی سیاستمدار متدین بود و سیاسی کار و سیاست زده نبود. آنهایی که حزب گرا،گروه گرا باشند ، منافع ملت و مملکت و نظام را به پای یک حزب و جریان سیاسی هزینه می کنند.
امام جمعه آبادان تصریح کرد: مجلس باید جایگاه کسانی باشد که قدرت تشخیص نفوذ دشمنان را داشته باشد و به موقع به میدان بیاید نه اینکه مثلاً بعد از هشدارهای مکرر مقام معظم رهبری در مورد نفوذ ، با تساهل، سهل اندیشی و عدم ورود به موقع به میدان موجب نگرانی شوند.
حجت الاسلام ابراهیمی یادآور شد: مردم باید کسانی را انتخاب کنند که کیسه ای برای خود ندوخته باشند.آنهایی که به سراغ مردم می آیند و برای رای التماس می کنند نباید توسط مردم انتخاب شوند.همان طوری که شما برای ساخت یک بنای مطمئن و محکم به سراغ یک فرد توانمند و مخصص و کاربلد می روید تردیدی نیست که برای انتخاب افرادی که قرار است نقشه راه مدیریت کشور و قوانین اسلامی نظام را تدوین و تصویب کنند نیز باید به سراغ افراد شایسته در این زمینه بروید.
وی گفت: فرهنگیان و فرهیختگان جامعه باید جمع شوند و آدم های صاحب نفس ، ولایتمدار ، خوش فکر ، کارآمد و شجاع را پیدا کنند و به میدان بیاورند و در معرض انتخاب مردم قرار دهند.زیرا افرادی که دست شان پاک باشد آسیب کمتری دارند.
خطیب جمعه آبادان خاطرنشان کرد:  نماینده اگر وابسته به کانون های قدرت و ثروت باشد نمی تواند مردم را نمایندگی کند و آن موقع کانون های قدرت و ثروت هستند که او را مدیریت می کنند و به جای او و مردم تصمیم می گیرند.
حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی تصریح کرد: یک نماینده باید مرزبندی شفاف و روشنی با فتنه و انحراف داشته باشد و از همین الان تکلیف شان را روشن کند.
امام جمعه آبادان همچنین به حرکت جهانی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: اربعین حسینی نسل امامت را ماندگار کرد و بعد از آن اذهان خفته مردم بیدار شد.یک کلاس بصیرت آگاهی و بصیرت است.در زیارت اربعین تجدید  با امام زمان نهفته است.
وی افزود: آنهایی که با امام خود عهد می بندند ، زیر پرچم جانشین امام نیز جمع می شوند و وحدت در جامعه شکل می گیرد و عاشورا محور گفتار و رفتار همه می شود.
ابراهیمی پور در ادامه یادآور شد: آن وقت از عاشورا یاد خواهیم گرفت که نباید برای آب مذاکره کرد و اگر خانواده ات را به اسیری بردند نیز نباید تن به ذلت داد.
وی به دیدار اخیر رئیس جمهور روسیه با مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: رئیس جمهور روسیه می داند کسی که ترفندهای آمریکا را به خوبی می شناسد و آن ها را به درستی تشخیص می دهد امام خامنه ای است و به همین خاطر به اهمیت وجود معظم له پی برده و این طور خاضعانه در برابر ایشان رفتار می کنند.
خطیب جمعه آبادان تصریح کرد: روسیه به خوبی می داند ایران نقش مهم و موثری در منطقه دارد و اعتقاد دارد که بدون کمک ایران نمی توان داعش و تروریست های تکفیری را از میان برداشت.ان شاءالله با همت جبهه مقاومت ، سوریه محل دفن دواعش و تروریست های آمریکایی-صهیونیستی خواهد شد.