تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۲:۲۸
کد مطلب : 44542

عاقبت همکاری یک روحانی با داعش / تصویر و سند

اگر کسی در جایگاه فتوا قرار گرفته و صلاحیت این امر را داشته باشد برای رد فتوای آن می بایست صاحب نظران وی را قانع کنند و در صورت عدم پذیرش و اصرار بر فتوای خود کسی حق کشتن او را ندارد.

 

به گزارش عصر آبادان به نقل از العربیه، منابع نزدیک به گروه های تندرو که در سوریه حضور دارند، اعلام کردند که گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، حسین رضا لاری مشهور به ابا عمر الکویتی را که یکی از روحانیون کویتی است، اعدام کرد.

 

به گفته این منابع، این روحانی به «غلو و تندروی» متهم شده است.

 

روحانی کویتی

 

این منابع می گویند: «یکی از دلایل تصمیم داعش برای اعدام این روحانی، فتواهای تند او علیه دیگر گروه های اسلامگرا از جمله گروه جبهه النصره شاخه القاعده در سوریه است.»

 

به گفته این منابع، ابا عمر الکویتی، اقدام به صدور فتواهایی علیه دیگر گروه های اسلامگرا می کرد و تشویق به جنگ علیه آن ها می کرد «مساله ای که تاثیر منفی بر تلاش های صورت گرفته برای آشتی میان این گروه ها به منظور اداره مناطق تصرف شده در سوریه داشته است.»

 

العربیه در پایان افزود: ابا عمر در سلولی انفرادی در الرقه سوریه نگهداری می شد و به جز پسرش، خانواده اش به کویت بازگشته بودند.

 

گفتنی است اگر کسی در جایگاه فتوا قرار گرفته و صلاحیت این امر را داشته باشد برای رد فتوای آن می بایست صاحب نظران وی را قانع کنند و در صورت عدم پذیرش و اصرار بر فتوای خود کسی حق کشتن او را ندارد. حال داعش(دولت اسرائیلی عراق و شام) بعد از استفاده ابزاری از فتوای شخصی که صلاحیت چنین کاری را نداشت، او را اعدام می کنند نشان دهنده فرسنگ ها فاصله بین تفکرات این گروه تروریستی با مبانی و اصول ابتدایی اسلام است.

 

جام