تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۱:۱۶
کد مطلب : 65817

عامل انتحاری پاسگاه استانبول/تصاویر

منابع خبری در ترکیه اعلام کردند، زنی که دو روز پیش خود را در پاسگاه پلیس استانبول منفجر کرد عضو گروه افراطی جبهه حزب انقلابی آزادی بخش خلق بوده است.

ابنا: در پی حمله انتحاری یک زن به یک پاسگاه پلیس در محله سلطان احمد استانبول، رسانه‌های ترکیه تصاویری از دوربین‌های مدار بسته منتشر کردند که احتمالا به زن مهاجم مربوط است.

در این حمله، عامل انتحاری و یک افسر پلیس کشته و یک مامور دیگر پلیس مجروح شد.

مقامات ترکیه اعلام کردند که یک زن که به زبان انگلیسی صحبت می‌کرده به بهانه گزارش سرقت کیف پولش وارد کلانتری شده است. او سپس ماشه یک نارنجک را می‌کشد و در این حال افسر پلیسی که متوجه حمله می‌شود به او شلیک می‌کند اما بر اثر انفجار کشته می‌شود. مهاجم دو بمب دیگر نیز همراه داشته که خنثی شده‌اند.

این حمله در قلب محبوب‌ترین مرکز توریستی استانبول در منطقه سلطان احمد و تنها در چند متری موزه تاریخی مسجد ایاصوفیه، شهروندان استانبول را شوکه کرد. در عرض کمتر از یک هفته، این دومین حمله ایست که در یک مکان توریستی انجام می‌شود و احتمالا باعث تشدید اقدامات امنیتی خواهد شد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است اما برخی روزنامه‌های ترکیه می‌گویند این زن مهاجم که «الیف سلطان کالسن» نام دارد عضو گروه چپ افراطی “جبهه حزب انقلابی آزادی بخش خلق” بوده است. مقامات ترکیه هنوز هویت وی را رسما اعلام نکرده‌اند.

جبهه انقلابی آزادی بخش خلق یک سازمان مارکسیستی و لنینیستی است که شاخه نظامی نیز دارد. این گروه به ویژه در برخی محلات پرجمعیت استانبول گسترش یافته و به شدت فعال است. این گروه از سالهای ۱۹۷۰ فعال است.