تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۱:۵۸
کد مطلب : 64816

عجیب ترین دوران حیات باشگاه پرسپولیس/ وقتی وزارت ورزش پرسپولیس را “شش تایی” کرد

شاید مقطع فعلی حیات باشگاه پرسپولیس یکی از عجیب‌ترین و البته اسفناک‌ترین مقاطع فعالیت این باشگاه بزرگ باشد که البته فقط نام بزرگ و مشکلات بزرگی را یدک می‌کشد

به گزارش عصر آبادان ،این روزها پرسپولیس احوال خوشی ندارد، این را تک تک هواداران پرشمار این باشگاه هم می دانند اما اینکه چرا با گذشت چند ماه از فصل کابوس وار سرخها٬ هنوز هیچ اقدام مثبت خاصی برای پایان دادن به این وضعیت انجام نشده سوالی است که نه تنها هواداران بلکه مسؤولان وزارت ورزش هم پاسخ روشنی برای آن ندارند.

مدیرعامل جدید پرسپولیس در حالی که فقط چند روز از حضورش بر این مسند می گذشت با شکایت فرد یاشرکتی که هنوز معلوم نیست چه کسی بوده روانه بازداشتگاه شد و کماکان اوقاتش را در زندان سپری می کند.

ازسوی دیگر نقل وانتقالات نیم فصل آغاز شد و تیمهای لیگ برتری به شدت به دنبال تقویت خود برای ادامه فصل بودند اما حمید درخشان که برای جبران نتایج ناامیدکننده تیمش در نیم فصل اول رسیدن این روزها رالحظه شماری می کرد نه تنها چیزی به داشته های خود اضافه نکرده بلکه بعضی از بازیکنانش هم ساز جدایی کوک کردند.

 شاید مقطع فعلی حیات باشگاه پرسپولیس یکی از عجیب‌ترین و البته اسفناک‌ترین مقاطع فعالیت این باشگاه بزرگ باشد که البته فقط نام بزرگ و مشکلات بزرگی را یدک می‌کشد وگرنه تعدد مسائل کوچک و خنده‌دار شرایط این باشگاه و تیم پرسپولیس را چیزی شبیه به تیم‌های محلی یا نهایتا دسته‌های پایین‌تر کرده است نه تیمی که قرار است به‌عنوان نماینده یک کشور در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند.

وزارت ورزش و جوانان به عنوان راس هرم ورزش در کشورمان، قانونا متولی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس است و با انتخاب اعضای هیات‌مدیره برای این دو تیم نقش اساسی در هدایت سرخابی‌ها دارد اما در این میان موضوعی عجیب جلوه می‌کند.

البته جالب است که در دولت قبل باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را قلب تپنده ورزش کشور می‌دانستند اما محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان دولت یازدهم در واکنش به استعفای مدیر عاملان این تیم این موضوع را بی اهمیت و کوچک عنوان می‌کند!

به نظر پیشکسوتان پرسپولیس مقصر اصلی  مشکلات این تیم خادم است،  آنها اعتقاد دارند که وی زمانی که قصد داشت هیأت مدیره را معرفی کند باید سعی می کرد از افراد فنی و فوتبالی در هیأت مدیره استفاده کند،  وقتی غیرفوتبالی در هیأت مدیره حضور داشته باشد، نتیجه‌اش همین است.

اما با تصمیم وزارت ورزش افشارزاده ، مشاور عالی وزارت ورزش، مدیر عامل استقلال شد و رحیمی به عنوان مدیر پرسپولیس معرفی شد ! فصل نقل آغاز شد ولی تیم پرسپولیس بر خلاف رقبایش نه تنها بازیکن شاخصی نگرفت بلکه بازیکنان ملی پوش خود مانند سید جلال حسینی، پولادی و خلعتبری را هم از دست داد !

بسیاری اعتقاد دارند که پرسپولیسی ها با دخالت های چهره های غیر فوتبالی همانند امیر خادم به این حال و روز افتاده است، مدیر جوانی و خامی که چنین مسائلی را تجربه نکرده بود ناخواسته تیم پرسپولیس را در بدترین شرایط ممکن قرار داد.

در حالی که پیشکسوتان قرمز و کارشناسان ورزش چنین روزهای تلخ را برای پرسپولیس پیش بینی کرده بودند ، آقای خادم با تاکید ، بارها عنوان کرده بود که دیگر این تیم مشکل مالی نخواهد داشت و بدهی های قبلی هم پرداخت می شود و بهترین بازیکنان هم جذب این تیم می شوند !؟

اما باید گفت که مسئولان وزارت ورزش به نوعی پرسپولیس را شش تایی کردند از سال گذشته تا به امروز شش مدیر عامل این تیم تغییر کرده اند رویانیان،پروین، رحیمی،منتقمی،سیاسی حالا نوبت به نفر ششم رسیده است ،اماجالب  اینکه هرکسی تا الان بر مسند مدیریت در این باشگاه نشسته است یا به زندان رفته است یا به مشکلات دیگر گرفتار شده است.

این تغییر مربی در یک سال و اندی در طول تاریخ باشگاه پرسپولیس بی سابقه بوده است که حتی باعث شده است که هوادران هم از شرایط این روزهای پرسپولیس نگران باشند.

با این حساب می‌توان به این نتیجه رسید که تیمی با میلیون‌ها هوادار برای متولیان اصلی ورزش بی اهمیت است و مشخص نیست برای این وزارت‌خانه چه موضوعی مهم خواهد بود!

 

منبع: دانا