تاریخ انتشار خبر: ۶ , تیر, ۱۳۹۴ | ۰۳:۵۸:۲۷
کد مطلب : 97307
بهشتی عضو شورای شهر آبادان:

عدم حضور در جلسه بررسی استعفای شهردار یک بازی ناجوانمردانه بود

عصر آبادان:رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر آبادان از عدم حضور اقلیت اعضاء در جلسه بررسی استیضاح شهردار به مثابه یک بازی ناجوانمردانه نام برد.

به گزارش عصر آبادان : فرشید بهشتی امروز در جمع خبرنگاران گفت: اعضای شورا وظیفه دارند تا خدمات صادقانه را به برای مردم داشته باشند و موضوع نظارت بر عملکرد شهرداری را به طور جدی اعمال کنند.
وی افزود: شورا نهادی است که تصمیماتش را به شکل جمعی می گیرد، معتقدیم که هر چه کارها هماهنگ تر باشد بهتر و مطلوب تر به پیش می روند و این را در دوران تصدی خود به عنوان رئیس شورا همواره مد نظر داشته و به این شیوه عمل می کردیم.
وی اظهار داشت: هر چند که انتقاداتی نیز بر برخی کارهای شیرازی شهردارآبادان نیز داشتیم اما هر چیز جای خود دارد، هر جا نیاز به انتقاد است انتقاد می کنیم و اگر نیاز به تشویق است تشویق و همراهی می کنیم.
وی تصریح کرد: باورمان بر این است که اگر در کنار شهردار باشیم ضمن کاستن از حاشیه ها می توانیم زمینه انجام مناسب تر امور شهری را برای وی  فراهم کنیم.
وی با اشاره به روی کار آمدن هیات رئیسه جدید شورا یادآور شد: از زمان شکل گیری هیات رئیسه جدید که از قضا منتقدان سرسخت شهردار هم بودند (برخی انتقادات ضابطه مند و برخی دیگر هم چنین نبود)، موضوع شفاف سازی مالی و حقوق ها را مطرح کردند و این بهانه ای بیش نبود چرا که موضوع کاندیداتوری شیرازی برای آنها مسجل شده بود.
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر آبادان گفت: اعضاء شورا به عنوان ناظران عملکرد شهردار و سازمان متبوعش ، اگر هم تخلفی در کار باشد به طور قطع متوجه ما نیز هست و باید پاسخگو باشیم، ضمن آنکه برابر قانون حسابرس داریم که باید حسابها را ارزیابی کند و پیشتر نیز بارها این اتفاق رخ داده و البته انتقاداتی هم بود که مورد اصلاح قرار گرفت و این یک روند عادی است.
وی افزود: اینکه بخواهیم با پیش کشیدن مسائل مالی سبب تخریب کسی شویم کاری نادرست است.
وی اظهار داشت: اینکه یک سری از اعضا در جلسات اصلا حضور پیدا نمی کردند به دلیل وجود ابهامات مالی نبود بلکه از این بابت که آنها می خواستند با به راه انداختن این بازی ، مانع از ورود شیرازی به عرصه انتخابات شوند که البته این یک بازی ناجوانمردانه بود.
وی تصریح کرد: بر اساس تبصره ۹ قانون شوراها می بایست موضوع استعفای شهردار در یک جلسه رسمی اعلام می شد و سرپرست نیز انتخاب می شد و با حضور تمامی اعضاء نسبت به موافقت و یا رد استعفا تصمیم گیری می شد نه اینکه برخی ها با بی تفاوتی از کنار آن گذر کردند.