تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۶:۵۶:۴۵
کد مطلب : 73608

عربستان و مصر درحال تدارک حمله به یمن هستند

وبسایت آمریکایی ˝ آسوشیتدپرس ˝از مسلح شدن قبیله های استان ˝مآب ˝ که از طرفداران آل سعود و در مرز جنوبی عربستان هستند توسط آل سعود برای مبارزه با حوثی ها خبر داد . در همین حال کشور مصر در حال تجهیز کردن نیروهای نظامی خود برای هجوم از طریق تنگه ˝ باب المندب ˝ هستند .

 

 

 

 

وبسایت آمریکایی ” آسوشیتدپرس “از مسلح شدن قبیله های استان “مآب ” که از طرفداران آل سعود و در مرز جنوبی عربستان هستند توسط آل سعود برای مبارزه با حوثی ها خبر داد . در همین حال کشور مصر در حال تجهیز کردن نیروهای نظامی خود برای هجوم از طریق تنگه ” باب المندب ” هستند .

این وبسایت به نقل از منابع آگاه یمنی که خواستند نام شان فاش نشود افزود : زمانی که نیروهای حوثی در حال پیش روی بودند ، آل سعود مشغول به مسلح کردن طرفداران خود در خاک یمن شد تا در مقابل حوثی ها بجنگند . عربستانی ها علاوه بر ارسال سلاح ، نیاز های این قبایل را نیز برطرف کردند .

عربستانی ها ، خلال چند ماه گذشته که در یمن درگیری بود ، نگرانی خود را از تسلط شیعیان بر یمن ابراز کرده بودند .

وب سایت ” آسوشیتدپرس ” همچنین به نقل از ۳ مقام امنیتی مصری نوشته است : مصری ها نیروهای ضربتی خود را برای دخالت از طریق ” دریای سرخ ” مجهز کردند . این مقامات امنیتی محل این نیروها را استان “سویس ” شرق مصر اعلام کردند .

این مقامات امنیتی افزودند : امکان هست در آینده ای نزدیک نیروهای مصری و عربستانی در آینده ای نزدیک در عملیاتی مشترک از طریق تنگه ” باب المندب ” به یمن حمله کنند .