تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۲:۵۲:۴۸
کد مطلب : 65876

عرضه قهوه‌ساز وای‌فای که بر خواب کاربر نظارت می‌کند

انگلیسی‌ها قهوه‌ساز هوشمندی ارائه داده‌اند که دانه‌های قهوه را آسیاب می‌کند و یک فنجان از این نوشیدنی را بنا به میل کاربر و فقط با فشاردادن دگمه‌ای در برنامه گوشی هوشمند ارائه می‌دهد.

می‌توان این دستگاه را طوری تنظیم کرد که هر روز در زمان خاصی قهوه را درست کند و هنگامی که آماده شد، پیغامی را به تلفن همراه کاربر بفرستد تا وی را بیدار کند. این سامانه همچنین می‌تواند در پایان روز با یک قهوه از افراد پذیرایی کند.

«قهوه‌ساز وای‌فای» توسط شرکت انگلیسی Smarter تولید شده و بخشی از پروژه‌هایی است که به دنبال ارائه ابزارهای خانگی هوشمند خانگی هستند.

در این پروژه‌ها، همه‌چیز از سیستم‌های گرمایش و سرمایش، ماشین لباسشویی، تلویزیون، اجاق گاز و قفل‌کردن در منزل، همگی با استفاده از گوشی هوشمند کنترل می‌شوند. این گوشی‌ها به سیستم وای‌فای خانه یا اینترنت متصل هستند.

گفته می‌شود سیستم ابداعی با ابزار دیگری از جمله دستبند هوشمندی جفت می‌شود که بر خواب افراد نظارت می‌کند. این بدین معناست که چنین فناوری می‌تواند بدخواب‌شدن کاربر را شناسایی کرده و قهوه تلخی برایش آماده کند تا به وی آرامش بخشد.

قهوه‌ساز جدید ماه مارس در بریتانیا با بهای ۱۲۹ پوند عرضه می‌شود و به تازگی در «نمایشگاه ابزار الکترونیکی مصرفی» لاس‌وگاس رونمایی شده است.

ایسنا،

انتهای پیام