تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۰:۳۶
کد مطلب : 77998

عزراییل علیه داعشی ها؛ یک دست تبر ، یک دست تفنگ (+عکس)

گروه کتائب امام علی یک ماه پس از اشغال شهر موصل به دست داعش به فرماندهی ˝شبل الزیدی˝ یکی از فرماندهان نظامی شیعه عراقی تشکیل شد.

 

 

 وب سایت آمریکایی “دیلی کالر” با انتشار گزارشی از ابوعزراییل می نویسد این میلیشیای شیعه لرزه بر اندام داعش انداخته است.
ابوعزراییل که معنای آن در زبان عربی ” فرشته مرگ ” است با تبری در یک دست و تفنگی در دست دیگر از فرماندهان گروه شیعه کتائب امام علی است که با گروه داعش در عراق می جنگد.

ابوعزراییل فرمانده نیروی زمینی کتائب امام علی است . او از سپتامبر سال ۲۰۱۴ و با ایجاد شدن یک صفحه فیسبوک هوادارانش که بیش از ۲۰۰ هزار “لایک ” دریافت کرده، در شبکه های اجتماعی عراقی محبوب و مشهور شده است.

فیلیپ اسمیث استاد دانشگاه مریلند آمریکا می گوید: گروه های شیعه عراقی با شخصیت  سازی از او در شبکه های اجتماعی تلاش دارند او را به یک قهرمان مبارزه با داعش تبدیل کنند.

هر چند که گفته می شود ابوعزراییل پیشتر یک شخصیت آکادمیک و دانشگاهی بوده اما فیلیپ اسمیت می گوید نمی شود به طور کامل به پیشینه چنین شخصیت هایی که ساخته  و پرداخته شبکه های اجتماعی هستند، اعتماد کرد.

از ابوعزراییل تصاویری در شبکه های مجازی منتشر شده است. در یک تصویر او تبری در روی دوش خود دارد و در تصویری دیگر در حال تیراندازی مسلسل از داخل هلی کوپتر است ، در تصویری دیگر او نشسته است و نوشته شده است “شیر کتائب امام علی” و نوشته ای با این مضمون خطاب به داعش که : ما پیروزیم و جهنمِ شما هستیم .

دیلی کالر می نویسد : گروه های شیعه عراقی تحت حمایت ایران در عراق از شبکه های مجازی برای مبارزه با داعش بهره می برند.

گروه کتائب امام علی یک ماه پس از اشغال شهر موصل به دست داعش به فرماندهی “شبل الزیدی” یکی از فرماندهان نظامی شیعه عراقی تشکیل شد. الزیدی در زمان حمله آمریکا به عراق و اشغال این کشور در سال ۲۰۰۳ از سوی نیروهای آمریکایی دستگیر و زندانی شد اما در سال ۲۰۱۰ از سوی دولت عراق از زندان آزاد شد.

دیلی کالر می نویسد: شبل الزیدی اخیرا در تصویری ازعملیات ارتش و نیروهای داوطلب شیعه و سنای عراقی علیه داعش برای آزاد سازی شهر تکریت در کنار ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه ایران دیده شده است.

عزراییل داعشی ها؛ یک دست تبر ، یک دست تفنگ (+عکس)

 

عزراییل داعشی ها؛ یک دست تبر ، یک دست تفنگ (+عکس)

 

عزراییل داعشی ها؛ یک دست تبر ، یک دست تفنگ (+عکس)

کلمات کلیــدی : ,