تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , مهر, ۱۳۹۳ | ۲۱:۴۶:۲۳
کد مطلب : 50489
گزارش؛

عزم جزم پایتخت نشینان برای پنچر کردن خودروهای پلاک اروند/ رئیس پلیس راه خوزستان:مصاحبه با رسانه ها را تکذیب می کنم

عصر آبادان: داستان تردد خودروهای پلاک اروند در استان خوزستان یکی از قصه های هزار و یک شب شده چرا که هر روز یک اپیزود جدید به این سریال درام و راز آلود افزوده می شود فارغ از اینکه چرا دولت با استاندار خوزستان سر ناسازگاری دارد و چرا تهرانی ها چشم ندارند غیر از پراید زیرپای خوزستانی ها ببینند اما از این ها که بگذریم موضع گیری بعضی ها رسانه ها در جای خود جالب و تامل برانگیز است.

به گزارش عصر آبادان به نقل از  رهیاب، داستان تردد خودروهای پلاک اروند در استان خوزستان  یکی از قصه های هزار و یک شب شده چرا که  هر روز یک اپیزود جدید به این سریال درام و راز آلود افزوده می شود فارغ از اینکه چرا دولت با استاندار خوزستان سر ناسازگاری دارد و چرا تهرانی ها چشم ندارند غیر از پراید زیرپای خوزستانی ها ببینند در این اوضاع پیچیده موضع گیری بعضی ها رسانه ها در جای خود جالب و تامل برانگیز است.

مثلا خبرگزاری ایسنای کشور در رد این مصوبه گزارش نویسی می کند و تحلیل ارائه می دهد که وای تخلف است و در خوزستان خلاف مصوبه دولت انجام شده و استاندار باید تمکین کند یا مصاحبه های نمایندگان استان را به بوته نقد می کشاند و تیکه بار آنها می کند ، از آنطرف ایسنای خوزستان در حمایت از این مصوبه استاندار خبر می زند و تحلیل می ده که بله این تصمیم مقتدایی به نفع خوزستان است.

از طرف دیگر خبرگزاری تسنیم کشوری نیز همین تناقض را دارد یعنی تسنیم کشوری ساز مخالفت و تسنیم استانی ساز موافقت دارد همین امروز تسنیم به نقل از رئیس پلیس راه استان خوزستان اعلام کرد تردد خودروهای پلاک اروند در استان خوزستان ممنوع است که بلافاصله خبرنگار رهیاب با سرهنگ قدرتی تماس برقرار کرد که وی این خبر و مصاحبه را به شدت تکذیب کرد این در حالی است که تسنیم استان بر خلاف مرکز در حمایت از استاندار در خصوص این مصوبه مطالب مختلفی ارائه کرده است.

در همین خصوص سرهنگ قدرتی رئیس پلیس راه استان خوزستان در مصاحبه با رهیاب گفت:من با رسانه ها در این خصوص مصاحبه ای نداشته ام ، نه خبر از آزاد بودن داده ام نه خبر از ممنوعیت تردد خودروهای پلاک اروند.

وی ادامه داد:متاسفانه بعضی رسانه ها به نقل از من اخباری زده اند که من همه را تکذیب می کنم و نمی دانم تسنیم بر چه اساسی از من مصاحبه زده است و من از این مصاحبه ای که از من زده اند بی خبرم.

جای تاسف است که خبرگزاری های کشور نگاه به همه کشور نمی کنند و نگاهشان به تمام کشور ازبلندای برج میلاد است با اینکه رسالتی دارند به وسعت همه مردم کشور ولی تبدیل شده اند به رسانه هایی تهرانی و پای نفت نشین.

جمال درویش مسئول روابط عمومی استانداری خوزستان هم اینگونه پاسخ می دهد:در استان ۹۹ درصد رسانه ها همراه با این مصوبه استاندار هستند اما برخی از رسانه های کشور مخالف این موضوع هستند.

وی ادامه داد:پرونده تردد خودروهای پلاک اروند بسته شده  و باید سراغ گام بعدی رفت اما بعضی از رسانه ها به عمد به این مسئله دامن می زنند بالاخره در کشور و در استان خودمان هم افراد کج سلیقه ای هستند که این کار که نفعش برای خوزستان است را نمی توانند ببینند.

مسئول روابط عمومی استانداری خوزستان ادامه داد:ممکن است کارخانه هایی در کشور وجود داشته باشد که هزینه کنند تا جلوی این مصوبه در استان خوزستان گرفته شود تا رقیب خود را از میدان به در کنند.

به هر حال امیدداریم لااقل این رسانه ها حداقل اخبار خوزستان را از دریچه دفاتر خود در استان ها منتشر کنند نه از پشت میزهایی که به کارخانه های خودروسازی چسبیده است!

 1. ابادانی می‌گه:

  یه مقداری از امکانات اهواز و دزفول رو به ابادان بدید منطقه ازاد کلا ارزونی خودتون.تو همه تصمیم گیریهای استانی فقط اهواز وشمال استان مورد لطف قرار می گیره.حالا که پای منافع خودشون هست یادشون افتاده ابادان خرمشهر شادگان وماهشهر هم جزئ خوزستان هست.

 2. شاهد می‌گه:

  دوستان سایت عصر ابادان این موضوع فقط بحث تردد نیست بحث تسری امتیازات دیگر منطقه ازاد ابادان و خرمشهر است که بیقین میخواهند به نقاط دیگر استان هبه کنند براستی چرا این موضوع نباید برای شما باعث حساسیت شود ؟ من به شخصه هیچ ایرادی به تردد خوردورهای منطقه ازاد اروند به دیگر نقاط استان ندارم اما به شرطه و شروطها اول اینکه تنها محل نمایشگاه های آن در آبادان و خرمشهر باشد ، هرگونه نقل و انتقال این خودروها در ابادان و خرمشهر باشد و در نهایت عوارض خاص این خودروها تنها در آبادان و خرمشهر خرج شود وگرنه اگر قرار بر این باشد که در دیگر نقاط هم فروشگاه هایش برقرار شود چه امتیازی برای آبادان و خرمشهر دارد ؟ گرانی و مشکلات منطقه ازاد برای ما و استفاده از امتیازاتش برای سایر نقاط استان ؟

 3. پلاک اروند می‌گه:

  سلام به همگی، اصلا نه بحث آبادانه و نه اهواز، قانون باید برای همه یکی باشه. معنی نداره فقط در خوزستان تردد به کل استان آزاد بشه. این طرز تفکر باعث هرج و مرج در کل مناطق آزاد می شه.
  این بحث های حاشیه ای هم باید کنار گذاشته بشه. خب مشخصه که اگر امتیازات یک منطقه به تمام استان تسری پیدا کنه سود آن برای همان منطقه کمتر می شه پس این جوری حق آبادان و خرمشهر تا حدی تضییع می شه.
  درود

 4. مسعود می‌گه:

  آقای ایمان آبادانی شما که اینطوری فکر میکنی ؟ وای بحال تهرانیا….

 5. ایمان می‌گه:

  شما لااقل اسم آبادان را لقب می کشید . چرا رضا می دهید امتیاز مردم ستم دیده آبادان و خرمشهر به فنا برود؟
  مگر امتیاز در انحصار آن نیست؟
  با اطمینان بدانید بعد از خودروی اروند نوبت خود منطقه آزاد ارونده که به اهواز منتقل بشه.